Porty, logistyka

Wiceszef SLD w regionie zachodniopomorskim krytykuje Platformę Obywatelską, a chwali prezydenta Szczecina. Dariusz Wieczorek uważa, że Piotr Krzystek postępuje słusznie, nie obniżając stawek dla portu, gdyż byłoby to niezgodne z prawem.

W Zachodniopomorskiem spółki portowe płacą za wieczyste użytkowanie terenów dziesięciokrotnie więcej niż firmy w Trójmieście. Zdaniem Wieczorka, sytuacja ta jest nie do zaakceptowania, ale to rząd powinien zmienić prawo w taki sposób, aby w Szczecinie przedsiębiorcy płacili mniej. - Nie zakładam, że wśród rządowych urzędników są analfabeci, którzy nie potrafią przygotować prostego rozporządzenia, gdzie liczbę trzy trzeba zamienić na 0,3 - mówił w "Rozmowach pod krawatem" w Radiu Szczecin wiceprzewodniczący Sojuszu. Polityk zaapelował też do wojewody zachodniopomorskiego, aby to on wziął na siebie odpowiedzialność za decyzję w sprawie obniżenia opłat. Projekt rozporządzenia, który ma zezwolić na zmniejszenie stawek w szczecińskim porcie przygotował resort transportu. Według Piotra Krzystka, dokument nic nie zmienia.

Komentarze   

+1 SDD
Przecież to Złodziejskie Podatki zasilaja legalnie budżet państwa. Sprawa nadaje sie prokuratury.
12 marzec 2013 : 08:11 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 to celowe zagrywki
to celowe zagrywki żeby zozpieprzyć do końca szczecin nie mają jak wykurzyć ludzi i firm z terenów portu to nie obniżają podatków żeby firmy same *****ły stąd zresztą jak pięknie roz*****i elewator mało tego chcieli go rozpieprzyć tylko niestety jest to zabytek i plany poszły w ***** ludzie obudzcie się szczecin ma być zieloną strefą do wypoczynku dla niemców zresztą już dawno mają plany zagospodarowania terenów portu i stoczni żeby nie to że stocznia tak naprawdęcały czas należy do Piotrowskiego dawno byłaby zburzona
12 marzec 2013 : 15:43 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 SDD
Politycy są od tego żeby brać kasę reszta jest nie ważna
12 marzec 2013 : 20:14 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 kasa
niemcy za kilka lat opanuja szczecin.
ostatnio niemiecka partia spd obradowala w kolobrzegu ???!!!
platforma sprzedala szczecin .
12 marzec 2013 : 21:05 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: