Porty, logistyka

– Termin oddania do użytku terminalu na skroplony gaz ziemny w Świnoujściu opóźni się nieznacznie, a pierwszy statek powinien przybyć do portu między 1 lipca a 31 grudnia 2014 r. – poinformował, cytowany przez "Parkiet", Rafał Wardziński, prezes Polskiego LNG.

– Kontrakt podpisany z PGNiG jest elastyczny. Pierwszy statek z gazem LNG powinien zawinąć do terminalu pomiędzy 1 lipca a 31 grudnia 2014 roku. Ekonomicznie jest wręcz uzasadnione, by pierwszy transport miał miejsce pod koniec roku, gdy zapotrzebowanie na gaz w Polsce jest większe niż w okresie letnim – powiedział Wardziński, cytowany przez "Parkiet".

Projekt budowy terminalu LNG ostatnio otrzymał 100 mln zł dodatkowych środków z programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Maksymalne dofinansowanie wzrosło z 456 mln zł do 551,8 mln zł. Wartość całej inwestycji to 2,1 mld zł.
Według harmonogramu terminal powinien zostać oddany do użytku w czerwcu 2014 roku. Ze względu na kłopoty finansowe jednego z konsorcjantów - Grupy PBG, znajdującej się w upadłości układowej, wystapiło 2-4 miesięczne opóźnienie, które - według inwestora, spółki Polskie LNG, może być nadrobione.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter