Porty, logistyka

Od początku budowy lądowej części terminalu LNG w Świnoujściu przepracowano już ponad 1,7 miliona roboczogodzin bez wypadku ciężkiego czy wypadku śmiertelnego - chwalą się budowniczowie tego ważnego obiektu.

Jak podaje Generalny Realizator Inwestycji (konsorcjum Saipem – Techint – PBG) w tym czasie zarejestrowano 7 wypadków przy pracy tzw. lekkich. - Jest to wynik stawiający nas w czołówce podmiotów realizujących tego typu inwestycje na całym świecie i świadczy o przestrzeganiu bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa na budowie polskiego terminalu LNG – ocenia wiceprezes zarządu spółki Polskie LNG Wojciech Kowalski, nadzorujący sprawy związane z BHP.

(...)

Generalny Realizator Inwestycji (GRI) wprowadził system zarządzania bezpieczeństwem pracy, którego głównym założeniem jest bieżące rozpoznawanie sytuacji mogących powodować potencjalne zagrożenie, zanim doprowadzi ono do wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Mając na celu przestrzeganie standardów dotyczących obszaru BHP, na terenie budowy wykonuje się szereg działań proaktywnych.

Od początku prowadzenia prac przez konsorcjum Saipem – Techint – PBG przeszkolonych zostało ponad 3000 osób. Wszyscy odbyli szkolenie wprowadzające z BHP, 1504 osoby zostały przeszkolone z pracy na wysokości a 197 z udzielania pierwszej pomocy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter