Porty, logistyka

Budowa portu jachtowego w Wapnicy (gmina Międzyzdroje), stanowiącego część Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, jest na finiszu. Wykonawca inwestycji – firma „Energopol” SA ze Szczecina – ma oddać obiekt do użytku do końca grudnia br. Marina w Wapnicy będzie mogła przyjąć jednorazowo 70 jachtów.

W Wapnicy powstaje przystań jachtowa wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Inwestycja o wartości ponad 8,1 mln złotych objęła także pogłębienie basenu portowego, budowę nabrzeży cumowniczych, pomostów pływających, budynku bosmanatu, slipu do wodowania jednostek, placów manewrowych, miejsc postojowych, dróg dojazdowych.

Na terenie przystani jachtowej zaprojektowano 23 miejsca postojowe, w tym jedno dostosowane dla osoby niepełnosprawnej oraz 3 miejsca dla obsługi przystani. Żeglarze będą mieli dostęp do wody i prądu bezpośrednio na pomostach cumowniczych.

Wykonawca ma już za sobą praktycznie większość prac. Pozostały jeszcze roboty wykończeniowe, drogi dojazdowe, zagospodarowanie i ogrodzenie terenu. Waldemar Latawiec, podwykonawca z Kamienia Pomorskiego, który prowadzi roboty budowlane w obiekcie bosmanatu, praktycznie kończy już biały montaż oraz elewację dwukondygnacyjnego budynku.

Dodajmy, że Marina w Wapnicy jako obiekt całoroczny będzie mogła przyjąć 70 jachtów z możliwością dokonania drobnych napraw oraz zimowania jednostek.

Julianna Rogowska

Fot. Julianna Rogowska

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter