Porty, logistyka

Sześć firm energetycznych złożyło oferty w przetargu na dostawę prądu dla portów w Szczecinie i Świnoujściu, Gdyni i Gdańsku. We wtorek zostały otwarte - poinformowała Aneta Szreder-Piernicka z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ).

ZMPSiŚ koordynuje przetarg w imieniu wszystkich portów. Oferty złożyły: PGE Obrót, Enea, Tauron, Dalkia, PKP Energetyka, Energa Obrót.

Największe polskie porty: Szczecin, Świnoujście, Gdańsk i Gdynia zdecydowały się na wspólny zakup energii. We wrześniu br. ogłoszono przetarg na dostawę energii elektrycznej dla nich.

Porty liczą, że kupią prąd taniej. - Rozwiązanie to zastosowano z uwagi na wymierne korzyści w postaci obniżenia kosztów zakupu. Tego typu działania są coraz bardziej powszechne wśród przedsiębiorstw z różnych branż - podkreśla prezes ZMPSiŚ Jarosław Siergiej. - W ten sposób kupowany jest np. prąd, paliwo czy nawet ubezpieczenia.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby portów oraz na potrzeby dalszej odsprzedaży dla odbiorców energii, którzy działają na terenie portów. Prąd miałby być dostarczany w latach 2012-14 w łącznej szacunkowej wielkości 220,580 GWh.

Oferty złożone w przetargu zostaną zbadane pod względem formalnym oraz zgodności ze specyfikacją warunków zamówienia przez komisję przetargową, która zarekomenduje najkorzystniejszą z nich.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter