Porty, logistyka

W czwartek (28 czerwca) do szczecińskiego portu zawinie pełnomorski statek wycieczkowy Mv Amadea. Jest to druga wizyta tej jednostki w Szczecinie. Szczecin jest jednym z ostatnich przystanków wycieczkowca podczas 17-dniowego rejsu po Bałtyku.

Ze względu na swoją wielkość i głębokość zanurzenia Amadea zacumuje przy Nabrzeżu Polskim, jednak będzie dobrze widoczna z Wałów Chrobrego.

Czytaj także: Pięć pełnomorskich wycieczkowców i 80 rzecznych zacumuje w Szczecinie

Zgodnie z tradycją Szczecin przywita cumujący statek grą reprezentacyjnej orkiestry. Na pokładzie Amadeii znajduje się 560 pasażerów oraz 300 członków załogi. Na zorganizowaną wycieczkę autokarową po mieście wyjedzie osiem autokarów, a więc około 320 pasażerów.

Podczas rejsu statek cumował m.in. w portach w Hamburgu, Sztokholmie, Mariehamn, Kemi, Helsinkach, St. Petersburgu, Tallinie, Rydze, Kłajpedii. Na koniec wycieczkowiec wpłynie do Szczecina, by stąd przepłynąć przez Kanał Kiloński i ponownie zawinąć do nabrzeża w Hamburgu.

Amadea ma 193 m długości, prawie 25 m szerokości oraz 7,10 m zanurzenia. Wysokość statku to prawie 40 m. Na ośmiu pokładach oferuje pasażerom mnóstwo atrakcji, m.in. 9 barów, restauracje, sklepy, salę gimnastyczną, mini golf i baseny. Amadea należy do niemieckiego operatora floty Phoenix Reisen, z którym Szczecin rozpoczął współpracę w 2009 roku podczas targów ITB Berlin. W sezonie 2010 dwukrotnie gościł jednostkę tego armatora – 152 metrowy Alexander von Humboldt.

Kolejnym wycieczkowcem pełnomorskim, który przypłynie do Szczecina 9 lipca, będzie Discovery, należący do brytyjskiego armatora Voyages of Discovery. Jednostka mieści 756 pasażerów oraz 350 osób międzynarodowej załogi.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter