Porty, logistyka
Prawie pół tysiąca pracowników firm portowych będzie doskonaliło umiejętności i podnosiło kwalifikacje. W Szczecinie pod koniec lutego zacznie się prawie dwuletni program szkoleń, które mają zwiększyć konkurencyjność spółek portowych. Koszt projektu to ponad 4 mln zł.

Jak poinformowała w poniedziałek Aneta Szreder-Piernicka z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., w szkoleniach będą brali udział pracownicy podmiotu zarządzającego portami, czyli Zarządu Portów Szczecin i Świnoujście oraz portowych spółek operatorskich: DB Port Szczecin Sp. z o.o. i Bulk Cargo - Port Szczecin Sp. z o.o.

Szkolenia będą dotyczyły m.in. zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania zasobami ludzkimi, stosowania prawa, finansów i księgowości, ochrony środowiska czy nauki języków obcych. Pracownicy dowiedzą się także, jak być asertywnym i radzić sobie ze stresem, poznają prawo wodne i celne czy systemy motywacyjne i systemy oceny efektywności pracy. Przewidziane są także szkolenia typowo techniczne i kursy: kolejowy i prawa jazdy różnych kategorii.

Pierwsze szkolenia mają zacząć się w pod koniec lutego br., zakończą się w grudniu 2013 r.

Współpraca między firmami biorącymi udział w przedsięwzięciu rozpoczęła się w połowie 2011 r. od zbadania potrzeb największych firm portowych.

Na podstawie uzyskanych wyników badań stworzono projekt szkoleniowy "Podniesienie kwalifikacji pracowników branży obsługi portów - szansą na rozwój regionu". Jest on współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość dofinansowania unijnego to ponad 2,5 mln zł.

Komentarze   

0 Socjalistyczna gospodarność w eurokołchozie
Powtórze mój komentarz z artykułu wczorajszego:\nTOTALNY IDIOTYZM ! 425 pracowników będzie się szkolić za 4 mln złotych. Czyli szkolenie 1 człowieka to wydatek ok 9400 zł. Czy zdajecie sobie sprawę, że za takie pieniądze to może każdy z nich ukończyć pełne, odpłatne studia inżynierskie ? A tu będzie miał jakies kursy. Więc kto na tym zarabia ? Firma która pozyskuje dotacje i firmy szkoleniowe. Nikt więcej. Napisane, że ze środków własnych będzie wydanych tylko 1,5 mln zł. TYLKO 1,5 MLN ??? To jest ponad 3500 zł na osobę. Za takie pieniądze dla takiej ilości pracowników można wynegocjowac mnóstwo różnych profesjonalnych kursów. Masakra ! Wywalanie w błoto pieniędzy pochodzących z podatków. Bo czym jest \"dofinansowanie\" ? Kasiorka nie jest z kosmosu. Wpłacamy kase do unii a eurokomuchy rozpieprzają ją bez opamiętania. No i pamiętajmy, że 5-10% od każdego zlecenia idzie po drodze do prywatnej kieszeni. SKANDAL A NIE POWÓD DO DUMY !
08 luty 2012 : 09:51 Ob.J.Uczony Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Jeszcze zarobią nieźle menagerowie projektu z ZMPSS, DB, BCP
i inne osoby zaangazowane w ten \"biznes\", umowy-zlecenia się posypią :)
08 luty 2012 : 12:50 sztauer Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: