W dniu 3 października b.r. w Urzędzie Miasta w Ustce słupski Urząd Morski podpisał umowy na "Remont nabrzeży portowych po wschodniej stronie Portu Ustka oraz dalby dewiacyjnej".
Inwestycja realizowana jest we wsparciu ze środków Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". W ramach projektu planowane jest przeprowadzenie prac remontowych nabrzeży (Kołobrzeskie, Słupskie i Lęborskie) o łącznej długości 633,5m oraz dalby dewiacyjnej. Zostaną poprawione warunki cumowania jednostek rybackich oraz stan bezpieczeństwa.
Przewidziano m.in. remont oczepów betonowych wraz z nawierzchnią nabrzeży, wykonanie przyłączy energetycznych, oświetlenie, kanalizację deszczową wraz z separatorem frakcji ropopochodnych oraz montaż oznakowania nawigacyjnego i elementów bezpieczeństwa.
Wykonawcą robót będzie WARBUD S.A. z Warszawy (koszt: 11.489.718,15 PLN). Natomiast inżynierem kontraktu jest konsorcjum firm: POI Sp. Z o.o. Inowrocław/ECM Group Polska Sp. Z o.o. Warszawa/INGENIERIA IDOM Internacional S.A. Hiszpania (koszt: 197.999,25 PLN).
Termin zakończenia prac przewidziano na 15 października 2012r. Instytucją wdrażającą projekt jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Oddział Pomorski w Gdyni.
Źródło: http://www.umsl.gov.pl/{jathumbnail off}
Porty, logistyka
Rusza remont nabrzeży w Porcie Ustka
04 pażdziernika 2011 |
