Porty, logistyka
Wiadomo już kto w 2009 roku będzie pogłębiał porty morskie w Ustce, Darłowie, Kołobrzegu i w Łebie. Urząd Morski w Słupsku rozstrzygnął właśnie przetarg. Wygrało go konsorcjum trzech firm. Są to: Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych z Gdańska, niemiecka firma Detlef Hegemann oraz duńska Rohde Nielsen. Do przetargu przystąpiła również holenderska firma Van Den Herik, która pogłębiała nasze porty przez ostatnie trzy lata. Holendrzy chcieli jednak więcej za wydobycie jednego metra sześciennego i przegrali.

Urząd Morski za wydobycie jednego metra zapłaci konsorcjum 38 zł. Łącznie ma być wydobyte ponad 200 tysięcy metrów sześciennych ziemi. Poza pogłębianiem portów morskich konsorcjum zajmie się także poszerzaniem plaży, szczególnie w Ustce i Darłówku, gdzie co roku w czasie zimy morze zabiera najwięcej piasku. Urząd wyda na ten cel ponad 11 mln złotych. Warto przypomnieć, że jeszcze na początku tego roku Urząd Morski miał problemy z pogłębieniem kanału portowego w Ustce. Część kutrów musiała z tego powodu stać w porcie. Urzędnicy za dodatkowe prace pogłebiarskie zapłacili ponad pół miliona złotych.

Hubert Bierndgarski

Komentarze   

0 Link do artykułu 13 luty 2009 : 12:17 Link do artykułu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Jak wczoraj czytałem wywiad
z Prezesem Portu Gdyni to aż nóż się w kieszeni otwiera, twierdzi on że w Porcie jest jasna i klarowna sytuacja w takim razie się pytam dlaczego są zwolnienia grupowe w Grupie kapitłowej Panie Prezesie??????
13 luty 2009 : 12:17 proszę o odpowiedz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Jarosiński Dymisja!!!
rozliczyć oszołoma!!!
14 luty 2009 : 14:36 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1

Źródło: