Porty, logistyka
W Porcie Gdynia, przy rondzie u zbiegu ulic Indyjskiej, Rotterdamskiej i Dokerów rozpoczyna się kolejna z zaplanowanych inwestycji drogowych. Dzięki modernizacji zespołu wjazdowego przy ul. Dokerów znacznie przyspieszona zostanie praca terminalu Ro-Ro.


Głównym celem remontu jest zautomatyzowanie procedury wjazdu i wyjazdu z terminalu Ro-Ro.Nowa brama wyposażona będzie w nowoczesne urządzenia skanujące pojazdy wjeżdżające i wyjeżdżające z terminalu, co pozwoli udokumentować m. in stan pojazdów i przewożonych przez nie ładunków. Te dane przesyłane będą do punku kontrolnego, gdzie na ich podstawie kontroler podejmie decyzję o wpuszczeniu lub niewpuszczeniu pojazdu na teren terminalu.

Przekazanie placu budowy wykonawcy – Portowemu Zakładowi Technicznemu S.A. nastąpiło 6 stycznia, natomiast 8 stycznia, w dniu rozpoczęcia prac nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego. Wyznaczony został objazd dla tirów zmierzających na terminal Ro-Ro, który ilustruje załączona mapa.

Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni jezdni z asfaltowej na betonową, poszerzenie jezdni, budowę w pełni zautomatyzowanej bramy wjazdowo-wyjazdowej, muru oporowego oraz sygnalizacji świetlnej, jak również przesunięcie punktu kontrolnego w stronę terminalu. Prace będą prowadzone na odcinku około 96 metrów. Szacuje się, że prace potrwają do czerwca bieżącego roku. Koszt inwestycji, łącznie z zakupem i instalacją urządzeń, wyniesie ponad 2,1 mln zł.

Inwestorem jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., wykonawcami: wspomniany Portowy Zakład Techniczny S.A. oraz belgijska firma Camco Technologies, która wyposaży stanowiska w niezbędny sprzęt elektroniczny.

Komentarze   

0 Link do artykułu 07 styczeń 2009 : 23:39 Link do artykułu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Nie wiem czy mam się cieszyć
czy płakać, apropos co z 13-stkami poraz pierwszy od 7 lat niezostaną wypłacone,,
07 styczeń 2009 : 23:39 czarli Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 O ja to Jarosiński zaszalał
taka wielka inwestycja i już na początku roku nieszalejcie tam w Zarządzie bo na 13-nastki niestarczy(((
08 styczeń 2009 : 12:27 kiełpik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1

Źródło: