Offshore

Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND to pierwsze takie wydarzenie w skali Polski, na którym ponad 5000 uczniów szkół średnich (w grupach zorganizowanych), stojąca przed wyborem ścieżki zawodowej, będzie mogła spotkać się z ponad 70 wystawcami z czołowych firm sektora morskiej energetyki wiatrowej. Rozwijający się w Polsce sektor energetyki offshore będzie wkrótce potrzebował kilkadziesiąt tysięcy wykwalifikowanych pracowników.

Targi EDU OFFSHORE WIND to doskonała okazja do promocji działań w zakresie edukacji i rozwoju kadr, wskazanych w planach łańcucha dostaw morskiej energetyki wiatrowej.

Rejestracja wystawców dobiegła końca. Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele branży offshore, morskiej czy stoczniowej, różnego typu usług szkoleniowych, badawczych czy środowiskowych, wyższych uczelni, organizacji związanych z branżą oraz wielu instytucji wspierających zarówno edukację, jak i sektor energetyczny. Każdy podmiot znalazł swoją przestrzeń, aby zaprezentować swoje osiągnięcia w offshorze, swoją ofertę edukacyjną lub szkoleniową dla przyszłych kadr lub wziąć udział w panelu czy debacie jako ekspert albo poprowadzić warsztat dla uczniów.

ODWIEDZAJĄCY - rejestracja

Główną grupą odwiedzających będą zorganizowane grupy szkolne z całego województwa. Do 20 lutego br. przyjazd potwierdziło już prawie 5 000 uczniów z opiekunami.

Grupy szkolne zostały podzielone na dwie tury każdego dnia. Ze względu na bardzo bogaty program, każda grupa młodzieży będzie miała swojego opiekuna – wolontariusza, który przeprowadzi młodzież wyznaczoną ścieżką, tak aby nie ominąć żadnej strefy targów. Przewodnicy zostaną specjalnie przeszkoleni przed imprezą.

Na EDU OFFSHORE WIND mile widziani są także studenci, którym zostanie umożliwiony bezpośredni kontakt z przyszłymi pracodawcami w przyjaznej atmosferze.

Organizatorzy nie zapomnieli też o rodzicach, dla których 14 marca o godz. 15.15 przygotowano panel, jak można wspierać dziecko w wyborze ścieżki zawodowej.

PROGRAM TARGÓW EDU OFFSHORE WIND – dla uczniów i ich rodziców, dla studentów i dla ekspertów

W ramach targów przygotowano wiele interaktywnych atrakcji ale i też interesujących debat i paneli. Na odwiedzjących oprócz bezpośrednich spotkań z ekspertami sektora morskiej energetyki wiatrowej na stoiskach czekają dwie sceny, wyspy tematyczne, pokazy, panele i debaty. Na jednym z pokazów będzie można zobaczyć jak łączyć różne metale (pokaz lutowania). Na wyspie centrów szkoleniowych GWO odwiedzający zapoznają się m.in. z zasadami ratownictwa wysokościowego czy zasady udzielania I pomocy w ekstremalnych warunkach. Zobaczą też mobilne centrum szkoleniowe do pracy na wysokości!

Ciekawy program zapowiada się na wyspie uczelni wyższych, który pozostanie po części niespodzianką dla uczniów i studentów. Do tego będzie duża ilość interesujących eksponatów związanych z MEW jak gogle VR, które pozwolą na spacer po turbinie, pojazdy i łodzie autonomiczne czy różnego typu makiety. Warto zwrócić uwagę na towarzyszące warsztaty z kompetencji miękkich np. skuteczna rozmowa o pracę i wiele innych.

Dla profesjonalistów przygotowano program złożony z paneli dyskusyjnych i debat dotyczących edukacji, przygotowania kadr, roli uczelni czy niezbędnych zawodów w aspekcie tworzenia local content w Polsce, odbywający się na scenie głównej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny dla uczniów w grupach zorganizowanych, rodziców oraz studentów a także przedstawicieli mediów. Obowiązuje rejestracja online.

Targi czynne są 14-15 marca 2023 od godz. 9.00 do 17.00

Szczegółowy program

rel (EduOffshoreWind)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9089 3.9879
EUR 4.2408 4.3264
CHF 4.3848 4.4734
GBP 5.047 5.149

Newsletter