Offshore

Ambiens, MAGOffshore oraz Subnea podpisały porozumienie o współpracy w zakresie ocen oddziaływania na środowisko realizowanych na rzecz projektów Offshore w Polsce oraz basenie Morza Bałtyckiego.

Ambiens po 13 latach obecności w energetyce wiatrowej otwiera biuro w Gdyni i rozwija zespół offshore wind, odpowiedzialny za planowanie strategiczne i nadzór, permitting oraz relacje z klientem oraz kluczowymi interesariuszami.

"Mamy świadomość potrzeb zmieniającego się rynku morskiej energetyki wiatrowej oraz nowych wyzwań branży" - podkreśla Michał Kaczerowski, prezes Ambiens.

MAG Offshore to spółka córka Morskiej Agencji Gdynia, która swą tradycją obejmuje 70 letnie doświadczenia lidera branży.

"MAG Offshore skupia się na nowoczesnym podejściu do dynamicznie rozwijającej się energetyki wiatrowej potrzebującej efektywnego zarządzania, standaryzacji oraz optymalnej, bezpiecznej floty.
Dostrzegamy wielki potencjał w odnawialnych źródłach energii na morzu Bałtyckim. Potencjał Morza Bałtyckiego szacowany na 80GW potrzebuje naszych wspólnych doświadczeń na różnych etapach życia projektów" - wylicza Paweł Weiner, prezes MAG Offshore.

Celem współpracy trzech firm jest realizacja efektywnego i dynamicznego permittingu ze szczególnym uwzględnieniem jego startowego oraz kluczowego etapu jakim jest ocena oddziaływania na środowisko.
To od niej w znacznej mierze zależy jakość oraz harmonogram projektu, który musi zostać ostatecznie sfinansowany, wybudowany oraz efektywnie eksploatowany z uwzględnieniem środowiska oraz uwarunkowań społecznych.

rel (MAG)

Fot.: MAG

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9281 4.0075
EUR 4.2235 4.3089
CHF 4.3078 4.3948
GBP 4.9363 5.0361

Newsletter