Offshore

Mostostal Warszawa wzmacnia swoją aktywność na rynku OZE. - Mamy technologię, która przysłuży się polskiej energetyce odnawialnej - mówi Jorge Calabuig Ferre, wiceprezes spółki.

Mostostal Warszawa chce zaoferować Inwestorom rozwijającym projekty morskich farm wiatrowych w Polsce innowacyjne rozwiązanie posadowienia farm wiatrowych, zintegrowane z montażem i transportem turbiny.

Propozycja opiera się na betonowej technologii GBS (Gravity Based Structure) z użyciem technologii doków pływających, co umożliwia zintegrowany transport kompletnego zestawu, tj. fundamentu wraz z turbiną, z portu instalacyjnego bezpośrednio do miejsca docelowego na morzu. Technologia pozwala na produkcję kompletnej instalacji na lądzie, a co za tym idzie na sprawniejszą, szybszą, bezpieczniejszą, bardziej ekologiczną i możliwą do zrealizowania wyłącznie przy użyciu potencjału krajowego budowę farm wiatrowych.

Plany Mostostalu Warszawa oprócz oferty technologicznej obejmują produkcję niezbędnych elementów konstrukcji.

Nasza oferta stanowi rozwiązanie kompleksowe. Przy wykorzystaniu potencjału krajowego chcemy zbudować fabrykę fundamentów dla turbin wiatrowych. Aby jednak przejść do fazy inwestycji potrzebujemy odpowiednich warunków by rozwijać krajowy potencjał offshore wykorzystując plany budowy morskich farm wiatrowych - mówi wiceprezes Mostostalu.

Potrzebny jest m.in. port instalacyjny, nabrzeże i część lądowa, przystosowana dla tej inwestycji. Od tego, gdzie powstanie terminal offshore, zależeć będzie m.in. lokalizacja samej fabryki. Jeśli powstanie, będzie miejscem pracy dla co najmniej 500 osób., a koszty inwestycji przekroczą 100 mln zł.

AL, rel (Mostostal Warszawa), z mediów

Fot.: Mostostal Warszawa

0 Doskonałe miejsce
Jest doskonałe miejsce z dobrą , gotową infrastrukturą , po zlikwidowanej przez obecnych niszczycieli , Morskiej Stoczni Remontowej S.A. w Świnoujściu ! To okno na świat nad samym morzem , które nie podobało się niszczycielowi politrukowskiemu .
28 kwiecień 2021 : 11:06 Stoczniowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Nieopodal
Jest już zbudowana fabryka, którą porzucono dla sprzedaży. ST3 offshore wystarczy kupić , trzeci przetarg za 187 milionów... Jest to oczywiście pomnik "świetnego" prowadzenia biznesu przez zarząd z nadania politycznego.
30 kwiecień 2021 : 07:51 Almuric Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 to rzeczywiście swoisty "pomnik"
swoją drogą, ciekawy jestem, jak przebiega proces doboru "tytanów intelektu" do zarządzania majątkiem w tych funduszach. Dokonania takiego MARSa na polu zarządzania są powalające: MST Gryfia, ST3, Stocznia Szczecińska (albo raczej Sczeciński Park Przemysłowy). Co ruch , to "sukces" ....
30 kwiecień 2021 : 11:43 gxc Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 i to tylko
w Szczecinie, co w innych miastach? aż boję się szukać.
30 kwiecień 2021 : 11:44 gxc Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter