Offshore

PGE, Tauron i Enea utworzą wspólną spółkę celową, która będzie budować nowe projekty morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Trzy spółki podpisały w poniedziałek list intencyjny ws. współpracy.

Jak podkreślił przy tej okazji wiceminister aktywów Artur Soboń, za listem pójdzie utworzenie wspólnej spółki celowej.

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski sprecyzował, że zadaniem nowej spółki celowej będzie budowa nowych projektów wiatrowych, poza tymi, które prowadzi PGE.

Poprzez jedną spółkę - z równymi udziałami - trzy koncerny będą aplikować m.in. o prawo wznoszenia sztucznych wysp na Bałtyku - zaznaczył Dąbrowski.

wkr/ amac/

-1 Spółki celowe?
Czy aby na pewno potrzebna jest kolejna spółka celowa ? Tym razem do budowy morskich farm wiatrowych. Każdy z wskazanych podmiotów ma swoje spółki -córki do realizacji tych zadań. Co najmniej 2 podmioty mają koncesje i umowy przyłączeniowe z PSS.
Oby nie skończyło się tak jak z budową elektrowni atomowej na Pomorzu. Spółka celowa powołana do budowy elektrowni jądrowej w Polsce istnieje już bodajże kilkanaście lat a jak dotąd nie wybrano nawet ostatecznej jej lokalizacji. Zarząd spółki ma się dobrze, pieniądze też zapewne bierze słuszne.
19 styczeń 2021 : 14:03 Marek II | Zgłoś
0 No wlasnie oby sie tak skonczylo jak z Zarnowcem
I zeby tych wiatrakow nie budowali
20 styczeń 2021 : 18:37 Dziaders | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter