Offshore

Jak już informowaliśmy w serwisie PortalMorski.pl - pod koniec roku 2019 gdańska firma Protea pozyskała zamówienie na sześć sztuk żurawi serwisowych dla belgijskiej firmy C-Power. Niedawno zainstalowany został pierwszy z nich.

Żurawie pracować będą na platformach turbin (wież) na farmie wiatrowej Thorntonbank - Phase 1 zlokalizowanej u wybrzeży Belgii, zastępując dotychczas użytkowany tam sprzęt, który nie zdał egzaminu w skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych.

O montażu pierwszego z zamówionych żurawików na farmie wiatrowej Thortonbank 1 Protea poinformowała 11 sierpnia br.
Producent podkreślał, że jest to kolejny projekt zrealizowany w terminie kontraktowym, mimo trudnej sytuacji panującej na świecie w związku z pandemią.

Wpłyneła ona na sposób przeprowadzenia testów, w taki sposób, by nie musiały w nim fizycznie, na miejscu, uczestniczyć wszystkie osoby z nadzoru zleceniodawcy i/lub instytucji certyfikujących.
17 lipca br. odbyły się pierwsze w historii Protea i możliwe, że jedne z pierwszych w Polsce, testy funkcjonalne urządzenia transmitowane on-line.
Podczas transmisji testów żurawika serwisowego o udźwigu 2 T przeznaczonego na morską farmę wiatrową, poza testami funkcjonalnymi, przeprowadzono rozmowy z kierownikiem projektu oraz pracownikami działu rozwoju rynkowego, którzy opowiedzieli o pracach nad projektem i związanych z nimi trudnościach. Poniżej relacja video z testów:

Wcześniej, 26.06.2020 roku, odbyły się jeszcze testy FAT żurawia serwisowego na farmę ThortonBank 1.

Żurawiki, zbudowane z przeznaczeniem na belgijską morską farmę wiatrową ThortonBank 1, wykonano według opracowywanego od dłuższego czasu projektu, funkcjonującego jako zlecenie wewnętrzne Protea o numerze ZW1145.
Jest to innowacyjne urządzenie, którego projektowanie współfinansowane było przez NCBiR w ramach programu “Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020”, i które w 3 kw. 2018 zgłoszone zostało do Urzędu Patentowego.

Przypomnijmu, że kontrakt stanowił zwieńczenie kilkuletniej pracy nad zdobyciem nowego i bardzo perspektywicznego rynku, jakim są odnawialne źródła energii (OZE), a ściślej - energia wiatrowa, a produt wkomponowuje się w strategię firmy mającą na celu zwiększenie udziału sprzedaży urządzeń na rynku morskiej odnawialnej energii wiatrowej.

rel (Protea)

Testy żurawika Protea przeznaczonego na morską farmę wiatrową
Testy żurawika Protea przeznaczonego na morską farmę wiatrową
-5 co to jest
Oszałamiający sukces bu ha ha. Wygląda trochę jak wyciągnięty ze złomu
24 sierpień 2020 : 07:43 dee | Zgłoś
-4 Zastanwiające
Zastanawiające zatem dlaczego PROTEA dostała to zlecenie ...
Na pewno kogoś przekupili ;)
I dofinansowanie z NCBiR do projektu też pewnie po znajomości :D
24 sierpień 2020 : 08:52 bee | Zgłoś
+7 Zawistny burak
To nieprawdopodobne, jakim burakiem trzeba być, żeby zamieszczać takie komentarze
24 sierpień 2020 : 13:35 kooperant | Zgłoś
+8 Polak potrafi
Super, że polska firma potrafi się tak przebić ze swoimi produktami.
24 sierpień 2020 : 09:27 Patrycja | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter