Offshore

Postanowieniem Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum 31 marca ogłoszono upadłość spółki ST³ Offshore. Sąd wyznaczył syndyka, którego zadaniem będzie zakończenie wszystkich spraw związanych z firmą, ustalenie listy wierzycieli, a później jak najszybsza likwidacja majątku spółki.

W styczniu br. zarząd ST³ Offshore zadecydował o złożeniu do sądu wniosków o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego i ogłoszenie upadłości. Firma produkowała stalowe fundamenty morskich farm wiatrowych. Pracowało w niej ok. 300 osób.

ST³ Offshore to joint-venture dwóch partnerów: Mars FIZ i ST3 Holding GmbH. Mars jest funduszem państwowym, który ma 80 proc. udziałów ST³ Offshore. Udziały w firmie przejął w 2017 roku. ST³ Holding GmbH to spółka należąca do monachijskiej Grupy VTC.  Wcześniej udziałowcem zagranicznym była niemiecka grupa Billfinger.

AL, rel (ST³ Offshore), z mediów

+14 Historia
Firma która miała zapewnić ogromne dochody niemieckiemu koncernowi już na samym początku splajtowała gdyż rząd niemiecki wycofał się z dotacji dla tej gałęzi energetyki i dlatego akcjonariusze kazali zamknąć projekt pomimo że utopili tam niewielki kapitał , najwięcej zainwestowali fachowcy z Marsa pomimo że mieli najmniejszy udział i nasze stocznie remontowe a zwłaszcza MSR ze Świnoujścia która po siłowym połączeniu z kikutem i bankrutem Gryfia została ogołocona z całego kapitału zapasowego a ludzie szli na bezrobocie
Gryfia też zapłaciła ogromną cenę gdyż została pozbawiona prawie wszystkich terenów produkcyjnych a newralgiczne tereny koło doku 5 musi dzierżawić
Tak że wygranymi zastali Niemcy gdyż to polska strona musi teraz spłacić wszystkie zobowiązania łącznie z dotacjami unijnymi
Tak to jest jak spółka powołana do ratowania polskich stoczni remontowych z wielkimi władzami i rządem ładuje pieniądze w coś na czym się wogole nie zna
09 kwiecień 2020 : 18:34 Filip z konopi | Zgłoś
+6 taka to działalność ekspercka!
powinno być napisane w cudzysłowie: "fachowcy z Marsa" --- chyba z tej planety!!!
10 kwiecień 2020 : 07:24 wacwac | Zgłoś
+8 jakaś cisza???
a co z panem ministrem B??? jakoś go ostatnio ani vidu ani słychu!!!! przecież miał ratować tą firmę... a zreszta tyle jest do wykonania obiecanek... a to promy a to lodołamacze ( kiedy ostatnio kra była na Odrze???) i co tam jeszcze z obiecanek cacanek... ot i cały nasz morski biznesik się rozpada... zamiast na maski i respiratory kasa pójdzie na upadłość!!!
09 kwiecień 2020 : 21:19 pikuś | Zgłoś
+9 upadłość
A ten minister -szaleniec Gróbarczyk - gdzie jest ta...
10 kwiecień 2020 : 07:26 wacwac | Zgłoś
+7 Kolejny sukces państwowego biznesu...
Kiedy ta paranoja się skończy ? Ile jeszcze kasy z podatków zostanie utopione w bagnie, zwanym państwowym przemysłem stoczniowym, kierowanym przez wybitnych specjalistów po KUL?
10 kwiecień 2020 : 10:18 Wolny Najmita | Zgłoś
+3 Efekt POmarsa
W szczecinku nic się nie udaje . Wszystkie firmy produkcyjne padły dawno . Takie to miasto . Zniszczyli najlepszą stocznię w RP Morską Stocznię Remontową w Świnoujściu , a wcześniej dokonali rozbioru Gryfii , która dawno była bankrutem . Teraz pozostaje tylko pobujać się na floating gardensach i malować kwiatki w szumnie otwartej zielonej stoczni . Tylko pozostaje jeszcze rozliczenie towarzystwa niszczycieli i szkodników , zgodnie z prawem i sprawiedliwością dziejową .
10 kwiecień 2020 : 10:58 zmartwiony | Zgłoś
+13 Firma pańswowo - prywatna
Firma za 500 mln, wybudowano za nasza kasę most za 90 milionów, dotacja z Unii 123 miliony, Enea przebudowała sieć energetyczną za Odrą, utworzono specjalną strefę ekonomiczną żeby nie płacili podatki, wkład Marsa czyli naszej kasy 350 milionów i wiele wiele unijnych dotacji na szkolenia itp. Jaki mamy skutek po 3 latach ? 400 milionów długu i 350 wydymanych polskich podwykonawców !!! Kto te małe firmy teraz spłaci ??? Trzeba będzie jeszcze zwrócić 123 mln unijnej dotacji, bo firma nie przetrwała 5 lat. Wiadomo, że podatnicy, a mogło to iść na służbe zdrowia. W tym kraju nigdy nie będzie pieniędzy i skończy jak Wenezuela. Oczywiście zarobił zagraniczny udziałowiec, bo wziął dotacje i sprzedał firmę z wzmocnionym naszymi udziałami kapitałem i wybudowaną za naszą kasę infrastrukturą oraz klienci, którzy dostali i odebrali dobrą robotę poniżej wartości materiału.
10 kwiecień 2020 : 17:39 Obserwator | Zgłoś
+15 c.d.
Najgorsze jest to, że już podczas powstawania tego wału wielu ludzi, nie tylko ja pisało, że to bezczelny, chamski przekręt, a jednak w tym chorym Państwie teoretycznym udało się go zrealizować i wykonać do końca. Żadne służby nie zareagowały. Wszystko zostało zagłuszone profesjonalną, opłacaną z naszej kasy ogłupiająca propagandą "sukcesu' w mediach. Oczywiście winnych nie ma ! W tym kraju winny może być tylko ktoś, kto jak ten mechanik co urzędniczce skarbówki wymienił po godzinach żarówkę za darmo i nie wystawił faktury. Znana sprawa można poczytać. Marsjanie po prostu bezpiecznie odlecieli na inna planetę lodową. Parafrazując cytat z filmu "Psy" - "czasy się zmieniają ale w Zarządach Ci sami ludzie". Trzeba być sprawiedliwym i stwierdzić, że przekrętu tego dokonała rządząca ekipa przed 2015 rokiem i to ona jest winna, ale nowa ekipa też wcale nie jest lepsza. Przykład "Gryfii" i zatrudnianie w Zarządach złodzieji, których Policja w kajdankach wyprowadza.
10 kwiecień 2020 : 17:47 Obserwator | Zgłoś
+14 c.d.
Kontraktowanie na "zakładkę" po kosztach materiału to szczyt możliwości naszych Januszy Biznesó i partyjnych Politruków. I cała w gwizdek, czyli PR sukcesu, wywiady, nagrody, konferencje :-). Debil debilowi puchary wręcza (c.. wie za co), debile klaszczą, debile przed TV się podniecają, a podatnicy dostają rachunek do zapłaty za 2-3 lata na kilkaset milionów. Co z tego że się ludzie narobili i zrobili dobrą robotę ? Debil już z odprawą w innej firmie nowe lody kręci. Nic mu nie jest bo ma politycznego protektora. I to jest prawdziwy przykład firmy pseudo prywatnej, gdzie państwo buduje czy kupuje prywaciarzowi firmę (kuluarów można się domyślać ;-) ), a potem spłaca wytworzone jego nieuczciwością lub nieudactwem długi w ten czy inny sposób.
10 kwiecień 2020 : 17:51 Obserwator | Zgłoś
+14 c.d.
Z takim "kapitalizmem' to my daleko nie zajechaliśmy i nie zajedziemy. Co robi Ziobro ? W tym kraju nie ma kto rządzić ! Trzeba skończyć z dotacjami do takich geszeftów ! Wolny rynek sam to uporządkuje. Dobrze, że to zdechło samo, bo straty i dokładanie mogłyby iść w miliardy, jakby budowami konstrukcje pod nasza energetyke wiatrowa. Koszty Dunów byłyby nam wliczone, a ja wolę żeby to poszło np. na Służbe Zdrowia.
10 kwiecień 2020 : 17:52 Obserwator | Zgłoś
+14 c.d.
Najlepsze jest to, że jak były dotacje i firma się budowała i kontraktowała i kreowała księgowy "zysk" to zagraniczny wspólnik miał 70 % udziałów, jak były skutki przewalonych kontraktów i długi, to SPRZEDALI nam te 70 % udziałów do spłacania długów. No ręce opadają :-). Czempiony narodowe :-).
10 kwiecień 2020 : 18:03 Obserwator | Zgłoś
+10 Historia czyli takie pięknie miało być a wyszło jak zawsze w Polsce
A tu poniżej facet ciekawe rzeczy. Że jak się komuś przekaże czyli da jak w tym przypadku aktywa państwowe czyli kasę państwową to om ją pomnoży. No niesamowite mądrości. Po prostu kapitalizm w wersji rosyjsko-ukraińskiej z początku lat 90 - tych. Myślałem że to już się skończyło w Polsce gdzieś na przełomie stuleci, a tu jednak dalej to trwało do 2015. Nie wiem jak dzisiaj. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Jak pokazują skutki, które mamy partnerzy Marsa czyli Skarbu Państwa pomnożyli majątek ale dla siebie :-).
https://www.youtube.com/watch?v=F_ryJw18QmQ

To poniżej też jest dobre żeby ludzie wiedzieli kto tam łopata mieszał i przez kogo mamy tyle do zapłaty.

https://www.youtube.com/watch?v=eoUPj7gqJug
14 kwiecień 2020 : 07:25 Obserwator | Zgłoś
+10 c.d.
Trzeba było dać pieniądze jakby nie można było po prostu profesjonalnego dyrektora do zarządzania Państwowej firmy czy spółki powołać. Tak dla porównania to Tele yard wybudował podobną hale a nie za 500 mln tylko za 40 mln i pracuje tam tyle samo ludzi i płacą normalnie podatki, bo im żadne strefy bez podatków nikt nie załatwił. Można ? Można
14 kwiecień 2020 : 07:29 Obserwator | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2782 4.3646
EUR 4.5631 4.6553
CHF 4.4338 4.5234
GBP 5.3842 5.493

Newsletter