Offshore

Operator projektu Nord Stream 2 ułożył już ok. 180 km gazociągu – poinformowała w raporcie austriacka spółka OMV, która jest jednym z partnerów finansowych tej inwestycji. Operatorem jest spółka Nord Stream 2 AG należąca w stu procentach do koncernu rosyjskiego.

Na początku października ułożono 100 km magistrali. Prezes OMV Reiner Seele poinformował o tym, że jego spółka przelała Gazpromowi ponad 500 mln euro na realizację projektu. Jest to kolejna transza pożyczki w ramach współpracy finansowej, w którą oprócz OMV są zaangażowane: Engie, BASF/Wintershall, E.on/Uniper i Shell.

Budowa gazociągu trwa w Niemczech i Finlandii. Nord Stream 2 AG informuje, że prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem. Budowa rosyjskiego odcinka ma ruszyć przed Świętami Bożego Narodzenia. Natomiast Dania, przez której wody terytorialne ma przebiegać kontrowersyjny gazociąg nie wydała jeszcze zgody na budowę. Pod koniec listopada ubiegłego roku tamtejszy parlament przyjął ustawę, która zezwala rządowi na odrzucanie projektów rurociągów ze względu na zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa lub polityki zagranicznej. 

Więcej >>>

BiznesAlert.pl

+1 Pies ogrodnika?
Ciekawe, czemu Polsce tak bardzo zależy na bezpieczeństwie energetycznym Niemiec, któremu podobno ten gazociąg zagraża? Niech się sami martwią o siebie... No, chyba że to syndrom psa ogrodnika.
05 listopad 2018 : 09:37 Zgryźliwy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Pytanie
czy jest to głupota naszych polityków, czy też realizując projekt Wielkiej Polski skłócają się ze wszystkimi sąsiadami dookoła. Przykładem niech będzie odrzucenie budowy Jamału 2, nitki Brody - Płock, a ostatnio likwidacja sieci przesyłowej w stronę Białorusi.
08 grudzień 2018 : 12:32 artek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1