Offshore

Zakończył się proces załadunku fundamentów kratownicowych (ang. jacket) szczecińskiego producenta ST3 Offshore dla duńskiego koncernu energetycznego Ørsted. Odpłynięcie barki planowane jest na najbliższy piątek.

Prace załadunkowe rozpoczęły się 18 lutego. Za pomocą 120-metrowej suwnicy bramowej jackety zostały posadowione na barce. Najpierw każdą z konstrukcji podczepiono do ogromnego dźwigu, uniesiono, a następnie przeniesiono na barkę w miejsce docelowe na specjalną podbudowę. Po odczepieniu konstrukcji od suwnicy rozpoczęły się prace zabezpieczające jacket na czas transportu morskiego.

Całość operacji załadunkowej jednego fundamentu wraz z montażem i pracami zabezpieczającymi wynosiła ok. 24 godzin pracy ciągłej.

Odpłynięcie barki z Nabrzeża Mazowieckiego na Ostrowie Brdowskim zaplanowano na piątek, 23 lutego. Około godz. 9 ponton wyjdzie w kierunku Świnoujścia, do którego tandem (barka plus holownik) będzie płynął w asyście dodatkowego holownika. Przy sprzyjających warunkach pogodowych transport do Cuxhaven potrwa ok. 6 dni.

Fundamenty kratownicowe są produkowane w ramach drugiego kontraktu realizowanego przez ST3 Offshore dla duńskiego koncernu energetycznego. Projekt zakłada produkcję 20 konstrukcji, jak i montaż osprzętu – m.in. wyposażenia w elementy elektryki. Produkowane w Szczecinie jackety montowane będą na morskiej farmie Borkum Riffgrund 2 na Morzu Północnym.

Czytaj także: Fundamenty kratownicowe z drugiego kontraktu ST3 Offshore wędrują do klienta

rel (ST3 Offshore)

+6 rentowniość
a jaka rentowność tego kontraktu? - 100.000 mln? więcej? jeszcze więcej? to ile???
23 luty 2018 : 13:34 piknik | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter