Offshore

Norwegia, wiodący dostawca ropy i gazu na rynek europejski, mimo wciąż niskich cen ropy naftowej wydaje kolejne zezwolenia na prace wiertnicze na Morzu Północnym. Beneficjentem wydanych pozwoleń będzie m.in. Lotos, który posiada udziały, w których będą wiercone kolejne odwierty wydobywcze.

Norweska Dyrektoriat ds. Ropy Naftowej poinformowała, że ​​udzieliła pozwolenia firmie Aker BP na rozpoczęcie prac wiertniczych w obszarze koncesji 442 na Morzu Północnym. Miejsce docelowe znajduje się w odległości ok. 9 mil od pola Froy na Morzu Północnym. Będzie to siódmy odwiert, który zostanie wykonany na tej koncesji.

Aker BP (dawniej Det norske oljeselskap ASA), spółka zależna od BP, zwiększyła w tym roku szacunki wydobycia ropy naftowej do poziomu 145,3 miliona baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, co oznacza wzrost o 14,8 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału. Firma spodziewa się, że będzie wydobywać między 135 a 140 milionów baryłek ekwiwalentu ropy dziennie przez cały 2017 rok, co oznacza wzrost o około 5 proc. Aker BP jest operatorem licencji, w której posiada ponad 90 proc. udziałów Lotos Norge, spółki, która należy do Grupy Lotos. Koncesja dotyczy złoża będącego w dojrzałej fazie wydobycia.

Więcej >>>

BiznesAlert.pl

Komentarze   

0 czy napewno?
135-140 milionów baryłek ropy dziennie?to nie jest trochę za dużo?
30 sierpień 2017 : 18:54 krzych Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1