Offshore

W tym miesiącu oddano do użytku kolejne morskie farmy wiatrowe położone u wybrzeży Belgii i Holandii. Potencjał offshore krajów Beneluksu wzrósł aż o 750 MW.

Uruchomiona właśnie u wybrzeży Belgii farma wiatrowa Nobelwind to druga oddana do użytku w maju morska farma wiatrowa w Europie, w której wykorzystano turbiny japońsko-duńskiego producenta MHI Vestas.

Wcześniej w tym miesiącu na Morzu Irlandzkim uruchomiono złożoną z turbin MHI Vestas farmę wiatrową Burbo Bank II, na której pracują 32 turbiny MHI Vestas o jednostkowej mocy 8 MW, a ich łączna moc wynosi 258 MW.

Uruchomiona u wybrzeży Belgii farma wiatrowa Nobelwind składa się natomiast z elektrowni wiatrowych o niemal o połowę mniejszej jednostkowej mocy. Wyposażono ją w 50 elektrowni wiatrowych MHI Vestas bazujących na platformie V112 o jednostkowej mocy 3,3 MW.

Za inwestycją stoi konsorcjum firm Parkwind NV i europejskiego oddziału japońskiego Sumimoto Corporation. Farma wiatrowa Nobelwind ma być źródłem czystej energii w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu około 188 tys. belgijskich gospodarstw domowych.

Więcej >>>

Gramwzielone.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter