Offshore

W Słupskim Inkubatorze Technologicznym 24 lutego odbędzie się Forum Zielonej Energii. Jego inicjatorem jest prezydenta miasta.

Robert Biedroń, kandydując na prezydenta Słupska podkreślał w swoim programie znaczenie odnawialnych źródeł energii (OZE) w regionalnej polityce gospodarczej i społecznej. Kiedy objął władzę w Słupsku swoje stanowisko podtrzymał. Wskazał, że energetyka odnawialna może być ekonomicznym pomysłem na rozwój Słupska i regionu. Tym zamiarom ma m.in. służyć Forum Zielonej Energii, które odbędzie 24 lutego w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

Forum jest organizowane z inicjatywy prezydenta Roberta Biedronia w celu spotkania z lokalnymi małymi i średnimi przedsiębiorcami działającymi w obszarze OZE a także w odpowiedzi na zapotrzebowanie jednostek publicznych w mieście, które chcą wprowadzać u siebie rozwiązania mające ograniczyć koszty zużycia energii.

- Od kiedy zostałam pełnomocnikiem prezydenta miasta do spraw zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta odbieram średni trzy telefony dziennie od przedsiębiorców, którzy działają w branży OZE i którzy chcieliby podjąć z nami współpracę - mówi Beata Maciejewska z Urzędu Miejskiego w Słupsku, która jest koordynatorem Forum Zielonej Energii. - Ale pytania zadają nam nie tylko przedsiębiorcy. Oszczędzaniem energii są także różne instytucje, na przykład takie, jak domy opieki społecznej. Chcą wiedzieć, jak to robić nowocześnie i efektywnie. Stąd zrodził się pomysł zorganizowania w Słupsku spotkania, na którym można by podyskutować o tych zagadnieniach.

Jak informuje Beata Maciejewska, forum będzie miejscem prezentacji, wymiany informacji oraz dialogu. Podczas tego spotkania zaprezentowane zostaną możliwości finansowania i zarządzania projektami w zakresie energii.

- Wystosowaliśmy zaproszenia do różnych środowisk, a głównie do lokalnych przedsiębiorców, którzy działają w branży zielonej energii. Oczekujemy także na każdego, kto chce oszczędzać energię, ale nie wie jak to zrobić nowocześnie i efektywnie. To jeden z celów tego spotkania - podreśla Maciejewska.

Jedną z idei Forum Zielonej Energii jest skojarzenie firm z branży OZE, które będą miały szansę nawiązać nowe kontakty. Każda z firm, która zgłosi się jako uczestnik Forum będzie miała możliwość nieodpłatnej prezentacji swojej oferty. Organizatorzy Forum Zielonej Energii proszą podmioty zainteresowane udziałem o rejestrację poprzez stronę internetową http://forum-zielonej-energii.evenea.p.

- Ułatwi nam to organizację i pomoże w stworzeniu praktycznej bazy firm OZE - wyjaśnia Beata Maciejewska

(wf) 

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter