Offshore

Spółka LOTOS Exploration and Production Norge otrzymała dwie nowe koncesje poszukiwawcze na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji – mówi Gerhard Bauer, prezes LOTOS E&P Norge. – Koncesje znajdują się na obszarach, którymi interesujemy się już od pewnego czasu. Decyzja norweskich władz jest zgodna z naszymi oczekiwaniami i ambicjami. Potwierdza ona, że w norweskim przemyśle naftowym spółka LOTOS Norge jest uważana za kompetentnego operatora.

Obie koncesje położone są w południowej części Morza Północnego. Koncesja 503 C znajduje się na wschód od pola Sleipner (gdzie Statoil, ExxonMobil i Total wydobywają gaz i kondensat). Koncesja 498 B jest położona na północny zachód od pola Ula (gdzie BP i DONG wydobywają ropę naftową). Partnerami LOTOSU na obu koncesjach są firmy Edison International, North Energy, Lime Petroleum i Skagen44.

Jak zapowiada prezes Bauer, decyzje dotyczące działań spółki na nowych koncesjach zapadną na przełomie lat 2014/2015.

Po podpisaniu dokumentów koncesyjnych, co ma nastąpić w lutym br., LOTOS Norge będzie miała udziały w 26 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Na ośmiu z nich spółka będzie pełnić funkcję operatora.

Norweskie władze wydały decyzje (o przyznaniu koncesji) po ocenie aplikacji 50 firm, które wzięły udział w rundzie APA 2013 (Awards in Pre-defined Areas). Łącznie w tej rundzie 48 firm otrzymało 65 nowych koncesji.

REL/Lotos

 

Komentarze   

+2 Można prosić ...
o informację o zyskach z ostatnich lat tej spółki Lotosu. Rozumiem, że są one również zgodne z oczekiwaniami i ambicjami Lotosu. Czy Ktoś może to pokazać, żeby było widać pełnię sukcesu, bo rozumiem, że taki jest, rozwijamy się, dostajemy nowe koncesje ! ?
03 luty 2014 : 14:24 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1