Offshore

PERN „Przyjaźń” S.A. i jego spółka córka NAFTPORT Sp. z o.o. podpisały dziś umowę na przeładunek, magazynowanie i transport ropy naftowej z potężnym włoskim koncernem Eni Trading & Shipping S.p.A.

Znaczenie tej umowy daleko wykracza poza wartość kontraktu, który dotyczy przeładunku, magazynowania i transportu - ok. 100 tysięcy ton ropy naftowej. Nie jest to bowiem typowa umowa transportowa, bo otwiera ona zupełnie nowe na naszym rynku możliwości tradingowe surowca (oznacza, że po pewnym okresie magazynowania będzie można sprzedać ładunek dalej polskiemu lub zagranicznemu odbiorcy).

– To dobry prognostyk na przyszłość. Od dziś mamy nie tylko nowego, ważnego kontrahenta, ale także uczyniliśmy poważny krok dla uruchomienia i przetestowania nowych usług jakie mają być świadczone w Terminalu Naftowym w Gdańsku – podkreśla Marcin Moskalewicz, prezes zarządu PERN „Przyjaźń” S.A.

PERN „Przyjaźń” S.A., NAFTOPORT sp. z o.o. i Eni Trading & Shipping S.p.A. po sfinalizowaniu transakcji zamierzają przystąpić do ustalania warunków umowy, tym razem już długoterminowej.

PERN

Fot.: Naftoport

1 1 1 1

Newsletter