Offshore

1 listopada 2013 r. odbyła się uroczystość zakończenia budowy i oficjalnego wprowadzenia do eksploatacji farmy wiatrowej offshore Karehamn o mocy 48MW w pobliżu szwedzkiej wyspy Olandia. Budowa farmy składającej się z 16 wiatraków kosztowała 120 mln Euro i trwała 19 miesięcy.

Wieże i turbiny instalował statek MPI Discovery, który pozainstalowaniu pierwszej wieży musiał przerwać pracę przy farmie wiatrowej Karehamn ze względu na uszkodzenie podstaw niektórych z nóg, na których się podnosi do pozycji roboczej. Awaryjny remont został w ekspresowym tempie przeprowadzony w GdańskiejStoczni "Remontowej" SA.

Czytaj także: MPI Discovery opuszcza ''Remontową'' SA po ukończonej przed terminem naprawie awaryjnej

MPI Discovery został wyczarterowany przez EON na 6 kolejnych lat do obsługi budowy kolejnych farm wiatrowych. W najbliższych latach EON planuje zainwestować w morskiej farmy wiatrowe na Morzu Północnym i Bałtyku ok. 4 mld Euro – niektóre z projektów będą prowadzone we współpracy z innymi operatorami energetycznymi.

Obecnie budowane są dwie farmy 288MW Amrumbank West Wind Farm u wybrzeży Niemiec oraz 219MW Humber Gateway Wind Farm u wybrzeży Wielkiej Brytanii.
 

+4 Ale ten czas leci...
Ale ten czas leci.... Jeszcze się październik nie zaczął na dobre, a tu już listopad.
07 październik 2013 : 16:17 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter