Offshore
Sąd arbitrażowy oddalił skargi złożone przez oferentów biorących udział w przetargu na wykonanie falochronu osłonowego w świnoujskim porcie zewnętrznym. To oznacza, że lada dzień zostanie podpisana umowa ze zwycięskim konsorcjum.

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej zajmował się skargami dwóch konsorcjów, które złożyły oferty cenowe w przetargu na wykonanie falochronu osłonowego w porcie zewnętrznym w Świnoujściu. Zwycięskie konsorcjum (z holenderską firmą Boskalis International BV na czele) uważało, iż należało unieważnić ofertę drugiego z powodu źle sporządzonej gwarancji dla wadium. Drugie (z udziałem Energopolu) zarzucało swojemu konkurentowi proponowanie dumpingowej ceny.

Pierwszą skargę sąd odrzucił wcześniej, a wczoraj wydał orzeczenie w sprawie protestu Energopolu.

Skarga została oddalona – powiedziała nam Ewa Wieczorek, rzeczniczka Urzędu Morskiego w Szczecinie, który odpowiada za tę inwestycję. – W ciągu najbliższych dni podpiszemy umowę z wykonawcą, czyli konsorcjum z firmą Boskalis.

Przypomnijmy, że zwycięzca przetargu zaoferował wykonanie falochronu za ponad 815 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje budowę nowego falochronu o długości ok. trzech km, osłaniającego wejście z Zatoki Pomorskiej do portu zewnętrznego, dobudowanie do istniejącego falochronu wschodniego ostrogi o długości ok. 256 m oraz budowę obrotnicy portowej i toru podejściowego. To jedna z inwestycji powstającego w Świnoujściu gazoportu. Ma być gotowa do końca 2012 r., a pół roku później oddana do użytku.


(ek)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter