Artykuły

Funkcjonalny smartfon wcale nie musi kosztować majątku. Są sytuacje, w których potrzebujesz prostego i niedrogiego modelu – taki, który spełni podstawowe oczekiwania, a przede wszystkim będzie miał rozsądną cenę. Czy to da się pogodzić? Jak najbardziej tak. Oto kilka podpowiedzi, dzięki którym znajdziesz sensowny telefon za mniej niż 500 zł.

Drogie flagowce to nie jedyna oferta dostępna na rynku smartfonów. A jak pokazuje historia, zdarzały się sytuacje, w których telefony z najwyższej półki zawodziły, i to na całej linii. Możesz o tym przeczytać np. pod tym adresem: https://komorkomat.pl/wpadki-producentow-smartfonow/ . Z drugiej strony warto pamiętać, że urządzenie, które kosztuje ok. 500 zł nie będzie rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli chcesz na telefonie grać lub korzystać z wielu obciążających aplikacji. Gdy jednak szukasz smartfona dla dziecka, urządzenia „służbowego”, które wykorzystasz do dzwonienia albo prostego, ale funkcjonalnego modelu – nie ma potrzeby przepłacać.

Jakie modele smartfonów do 500 zł są warte uwagi?

Jak pokazuje krótki przegląd informacji na komorkomat.pl, z roku na rok przybywa budżetowych urządzeń, które są warte uwagi. Obecnie można pomiędzy nimi znaleźć takie, które zapewniają do 3 GB pamięci RAM, a nawet czytnik linii papilarnych czy NFC. W urządzeniach, zwłaszcza tych pochodzących z Chin, standardem jest również dual SIM. Jest zatem w czym wybierać!

Smartfony do 500 zł, które są warte uwagi, to m.in.:

Redmi 8A

Urządzenie prosto od Xiaomi – chińskiej marki, która w ostatnich kilku latach przeżyła prawdziwy boom. Obecnie Redmi zostało wydzielone jako osobny brand, a model 8A, mimo ceny poniżej 500 zł (w najsłabszej wersji), imponuje POTĘŻNĄ baterią (5000 mAh!) oraz 12-megapikselowym aparatem głównym. 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej wystarczą do codziennego użytkowania. Na plus również ekran o rozmiarze 6,22 cala z wąską ramką i notchem.

Huawei Y6 (2019)

Elegancki, wąskoramkowy smartfon z ekranem o przekątnej 6,09 cala i 13-megapikselowym aparatem głównym. Na plus również czytnik linii papilarnych i funkcja Face Unlock oraz dual SIM. Na minus – bateria o pojemności „tylko” 3000 mAh.

LG K11

Nieco mniejszy, bo 5,3-calowy smartfon w konfiguracji 2 GB RAM/ 16 GB pamięci wewnętrznej, którą oczywiście można rozbudować przy pomocy micro SD. Dual SIM, 13-megapikselowy aparat główny oraz NFC (!) to jego najważniejsze zalety.

Motorola G7 Play

Propozycja dla miłośników „czystego” Androida (bez nakładek) i dobrej jakości dźwięku – dostarczanego przy pomocy standardowych słuchawek z 3,5-milimetrowym jackiem. Urządzenie ma 5,7-calowy ekran i oferuje 2 GB RAM-u oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Na plus również dość solidna konstrukcja. Na minus – 3000 mAh pojemności baterii i dość dużej wielkości notch.

To oczywiście tylko kilka propozycji poniżej 500 zł, które są obecnie warte uwagi. Spójrz również np. na OPPO A1k, Meizu M6t czy Alcatel 1S, a w razie wątpliwości porównaj ze sobą ich parametry i sprawdź opinie. Dzięki temu wybierzesz niedrogiego smartfona, który w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom, nie tylko finansowym.

1 1 1 1