Katalog firm

ATLAS COPCO POLSKA Sp. z o.o.
Oddział w Gdańsku

Adres: ul. Słoneczna 4, 80-297, Miszewko k/Gdańska
Tel: (0 58) 320 71 94

Fax: (0 58) 306 30 94
WWW: www.atlascopco.pl
E-Mail: remigiusz.smeja@pl.atlascopco.com

O Nas

O FIRMIE       Firma Atlas została założona w Szwecji w 1873 r. Przeszła wiele etapów rozwoju, zanim została światowym liderem w dziedzinie techniki sprężonego powietrza. Pierwsze sprężarki - najpierw stacjonarne a potem przewoźne (początkowo napędzane maszyną parową) zaprezentowano na początku XX w. To właśnie Atlas Copco w oparciu o pochodzący z lat 30-tych szwedzki patent wdrożyła do produkcji, sprężarki śrubowe: pierwszą bezolejową dostarczono w połowie, a pierwszą z wtryskiem oleju pod koniec lat 50-tych.

      Obecnie Grupa Atlas Copco jest grupą przemysłową posiadającą misję, by projektować, produkować i sprzedawać produkty oraz usługi szerokiemu wachlarzowi klientów i użytkowników końcowych. Jako światowy lider Grupa dostarcza sprzęt do sprężonego powietrza i gazu, generatory, sprzęt budowlany i górniczy, systemy montażowe, narzędzia pneumatyczne oraz związane z tym usługi i wynajem sprzętu.

      Grupa zatrudnia ponad 27 000 osób, w 49 fabrykach w 16 krajach produkuje i montuje swoje produkty. Działalność handlowa i serwisowa odbywa się poprzez ogólnoświatową sieć przedstawicielstw 150 krajach.

      Znaczącą rolę w rozwoju firmy odgrywa wielomarkowa strategia. Zgodnie z hasłem "Firma wśród Grupy Atlas Copco" każda z firm pełni swoją określoną rolę w zewnętrznej i wewnętrznej komunikacji. Wspierając poszczególne marki Atlas Copco umacnia swą pozycję jako światowy zespół.

      Nasza wizja brzmi: Pierwsza myśl - Najlepszy wybór. W ten sposób rozumiemy pozycję lidera - staramy się być pionierem zmian w sposobie myślenia i sposobie prowadzenia biznesu, staramy się być postrzegani jako innowator, który ustala standardy i spełnia wysokie oczekiwania klientów.

      Podstawowe wartości Grupy czyli współdziałanie (wsłuchujemy się w głosy naszych klientów), zaangażowanie (czynimy wszystko, by efektywnie współpracować z klientem i poszerzać obecność na rynku) i innowacja (dysponujemy najnowszymi technologiami) uformowały naszą przeszłość, stworzyły naszą teraźniejszość i będą prowadziły nas w przyszłość.

      Początki działalności Atlas Copco w Polsce sięgają końca lat 20-tych XX w. Po wojnie przez wiele lat sprzedaż produktów odbywała się za pośrednictwem dealerów, aż do roku 1994, kiedy to rozpoczęło działalność przedstawicielstwo firmy Atlas Copco - początkowo Atlas Copco Kompresor, obecnie Atlas Copco Polska Sp. z o.o. - w całości należącego do Atlas Copco, a którego działalność obejmuje sprzedaż, wynajem i serwis urządzeń całego zakresu produktów ze wszystkich działów Atlas Copco.

      Atlas Copco Polska jest dzisiaj firmą zatrudniającą ponad 150 osób, posiadającą krajowe oddziały handlowe w głównych miastach oraz przedstawicieli handlowych i serwisowych we wszystkich rejonach Polski. Działania nasze wspierane są przez sieć wyspecjalizowanych autoryzowanych dealerów.OFERTA


SPRĘŻARKI STACJONARNE:
  • - olejowe
  • - bezolejoweURZĄDZENIA UZDATNIANIA SPRĘŻONEGO POWIETRZA:
  • - osuszacze ziębnicze i adsorpcyjne
  • - filtry sprężonego powietrza różnej dokładności
  • - chłodnice i odwadniacze
  • - urządzenia do oddzielania oleju zawartego w kondensacie


      Atlas Copco, jako lider w produkcji urządzeń sprężonego powietrza proponuje również indywidualne rozwiązania dla zastosowań morskich - Marine Air System. Ponad 100 letnia tradycja konstruowania i produkcji urządzeń sprężonego powietrza daje gwarancję aplikacji najwyższej jakości. Marine Air System, to rozwiązanie zawierające w sobie nie tylko urządzenia do sprężania powietrza, a więc sprężarki rozruchowe ( 30, 40 bar ), czy sprężarki powietrza gospodarczego lub instrumentowego, ale również rozwiązania dotyczące osuszania i oczyszczania sprężonego powietrza.

      Konstruktorzy, projektanci, czy budowniczowie jednostek pływających mają do dyspozycji pełna gamę sprężarek rozruchowych tłokowych wysokiego ciśnienia, dostosowanych do indywidualnych potrzeb, gwarantujących rozruch silnika głównego w najtrudniejszych warunkach. A ponieważ obecnie większość urządzeń automatyki, również dotyczących bezpośrednio układów sterowania statków, napędzana jest pneumatycznie, mamy do wyboru pełen asortyment najnowszej generacji sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju, a także jeśli jest potrzeba sprężarek bezolejowych. I tak zarówno powietrze gospodarcze jak i instrumentowe może być wytwarzane w sprężarkach Atlas Copco Marine Air System, specjalnie dedykowanych do aplikacji morskich. Jeśli zaś założenia techniczne oraz towarzystwa klasyfikacyjne wymagają powietrza najwyższej jakości Atlas Copco proponuje pełne rozwiązania systemowe począwszy od osuszaczy przez filtry i stacje miejscowego uzdatniania powietrza.

      Wszystkie elementy i urządzenia, w zależności od potrzeb mogą być certyfikowane przez odpowiednie towarzystwa klasyfikacyjne. To zaś, co jest najważniejsze dla użytkownika i co łączy krajowe oddziały Atlas Copco, to serwis dostępny na całym świecie, w każdym kraju, na tym samym wysokim poziomie usług i pewności, z dostawami części wysyłanymi w ciągu 24 godzin, 7 dni w tygodniu z magazynów fabrycznych. Mamy więc do dyspozycji urządzenia najwyższej jakości w zakresie od 2 do 110 kW, z ogólnoświatowym serwisem i dostawami części. I to właśnie jest Atlas Copco Marine Air System.


KONTAKT


Atlas Copco Polska Sp. z o.o.
Oddział w Gdańsku
ul. Sienna 50
80-605 Gdańsk tel. kom. 0 601 413 515
tel. stacjonarny (0 58) 320 71 94