Inne

Na kąpieliskach „Wodna Dolina” w Koszalinie oraz nad Jeziorem Dąbie w Lubczynie i Szczecinie obowiązuje zakaz wchodzenia do wody wprowadzony przez sanepid – wynika z aktualnej informacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego zamieszczonej w serwisie kąpieliskowym.

W „Wodnej Dolinie”, kąpielisku na zalewie rzeki Dzieżęcinki w Koszalinie, nie można wchodzić do wody ze względu na „parametry mikrobiologiczne i wprowadzony tymczasowy zakaz kąpieli w związku z uzyskaniem oceny niedostatecznej za miniony sezon kąpielowy”.

Mimo że sezon kąpielowy w tej lokalizacji powinien rozpocząć się 14 czerwca, na „Wodnej Dolinie” powiewa czerwona flaga. Według informacji Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie, organizatora kąpieliska, tymczasowy zakaz wchodzenia do wody wprowadzony przez sanepid zostanie zniesiony po uzyskaniu trzech pozytywnych wyników badań wody. Kolejne zaplanowano na 27 czerwca.

Z kolei na kąpielisku w Lubczynie nad Jeziorem Dąbie nie można wchodzić do wody ze względu na przekroczenie dopuszczalnego stężenia Escherichia coli oraz obecność śniętych ryb. W tej lokalizacji, gdzie sezon kąpielowy powinien ruszyć 22 czerwca, zakaz obowiązuje do odwołania.

Zakaz dotyczy także kąpieliska „Dąbie” w Szczecinie nad Jeziorem Dąbie. Wprowadzony został do odwołania w związku z uzyskaniem oceny niedostatecznej za miniony sezon kąpielowy.

Natomiast w nadmorskich kąpieliskach, w tych które gminy otworzyły przed 1 lipca, woda jest czysta. Sanepid nie zakazuje kąpieli. Mimo to nad częścią kąpielisk, decyzją organizatora, powiewa czerwona flaga. Powodem wysokość fal i silne prądy wsteczne w Bałtyku. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ agz/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8874 3.966
EUR 4.2524 4.3384
CHF 4.3964 4.4852
GBP 5.066 5.1684

Newsletter