Inne

Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku, 11 czerwca br. w godzinach 10:00 – 14:00 na trenie Komendy MOSG im. płk. Karola Bacza przy ul. Oliwskiej 35 organizuje Dzień Otwarty.

Funkcjonariusze podczas wizyty zaprezentują specyfikę swojej służby i sprzęt wykorzystywany do realizacji codziennych zadań. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o pracy strażników granicznych i zadać pytania ekspertom.

W programie przewidziano prezentację środków przymusu bezpośredniego, łodzi bojowej typu RIB oraz broni wykorzystywanych przez funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań. Odbędą się także zajęcia na strzelnicy z wykorzystaniem trenażera multimedialnego.

Nie zabraknie pokazów, w tym - ogólnego posłuszeństwa, pracy węchowej psa służbowego, szkolonego do wykrywania narkotyków, a także pracy technika kryminalistyki i wykorzystywanego przez niego sprzętu oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Będzie można również obejrzeć pojazdy służbowe i sprzęt techniki specjalnej, tj. kamery termowizyjne, gogle noktowizyjne, endoskopy itp., a także wyposażenie grupy kontrolnej, pełniącej służbę na jednostkach pływających Kaszubskiego Dywizjonu SG.

Dużą atrakcją będzie z pewnością występ Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku z elementami musztry paradnej. Na zainteresowanych służbą w MOSG będzie czekać stoisko informacyjne, a także stoisko promocyjne Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie oraz zaproszonych instytucji, współdziałających z MOSG tj. Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek z kawą i drożdżówką, watę cukrową i popcorn. Wstęp na Dzień Otwarty jest bezpłatny.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0598 4.1418
EUR 4.3318 4.4194
CHF 4.5524 4.6444
GBP 5.142 5.2458

Newsletter