Inne

Utworzenie parku narodowego w Dolinie Dolnej Odry nie wpłynie na żeglowność Odry ani na terminal kontenerowy w Świnoujściu - poinformował we wtorek wiceminister klimatu, główny konserwator przyrody, Mikołaj Dorożała. Dodał, że mapa potencjalnego parku będzie tworzona z lokalną społecznością.

Główny Konserwator Przyrody, Mikołaj Dorożała we wtorek odwiedził Międzyodrze, by wraz z mieszkańcami, samorządowcami i lokalnymi przedsiębiorcami oraz grupą inicjatywną rozmawiać o stworzeniu nowego Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry.

Jak podkreślił Dorożała, każdy park narodowy ma plan zadań ochronnych. "W planie tym można wpisać kwestie, które będą spójne z charakterem danego miejsca. Dlatego podczas tworzenia nowego parku uwzględniony będzie zarówno aspekt poza przyrodniczy oraz gospodarczy, czy plany inwestycyjne" - zaznaczył.

Chciałbym również podkreślić, że Odra będzie żeglowna

Park Doliny Dolnej Odry powstaje nie w gabinecie, ale na miejscu, przy współudziale lokalnej społeczności – powiedział Mikołaj Dorożała, wiceminister klimatu i środowiska podczas wizyty studyjnej w województwie zachodniopomorskim.

Dorożała poinformował, że do zespołu ds. opracowania założeń utworzenia Parku Narodowego w Dolinie Dolnej Odry powołani zostali przyrodnicy, lokalni aktywiści i społecznicy z regionu Gryfino, Widuchowa, Kołbaskowo oraz samorządowcy z każdej z tych gmin, W jej skład wchodzą również przedstawiciel urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego. "Włączamy też przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, jest prezes spółdzielni rybackiej Regalica, rozmawialiśmy dzisiaj z Polskim Związkiem Wędkarskim. Są również przedstawiciele innych parków narodowych, m.in. Karkonoskiego Parku Narodowego" - zaznaczył wiceszef resortu.

Wskazał, że nie ma na razie oficjalnej daty powstania parku narodowego w Dolinie Dolnej Odry.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0598 4.1418
EUR 4.3318 4.4194
CHF 4.5524 4.6444
GBP 5.142 5.2458

Newsletter