Inne

Urząd Morski w Gdyni już po raz czwarty zaprasza wszystkich chętnych do współpracy przy ochronie krajobrazu wybrzeża i poznania „od zaplecza” jego najurokliwszych odcinków.

Celem wolontariatu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony wydm i lasów nadmorskich, poprzez informowanie i propagowanie właściwego zachowania w obszarze nadmorskim i pasie technicznym podległym Urzędowi Morskiemu w Gdyni.

Zgłaszać się mogą osoby odpowiedzialne, komunikatywne, a przede wszystkie pełnoletnie i dysponujące wolnym czasem. Urząd Morski zapewnia odpowiednie szkolenie i doposażenie w niezbędne elementy ubioru.

Czas trwania wolontariatu: 1 czerwca – 15 września 2024 roku:

w okresie 1-30.06 (sobota -niedziela), w godz. 10.00-18.00
w okresie 1.07-15.09 codziennie, w godz. 10.00-18.00

Miejsce: Pas techniczny (plaża, wydmy, las) na odcinku brzegu od wschodniej granicy Polski, przez Trójmiasto, Półwysep Helski, Karwię, Lubiatowo, Łebę, aż do poligonu w Ustce na zachodzie.

Zadaniem wolontariuszy będzie informowanie turystów o potrzebie ochrony wydm nadmorskich, roli jaką spełniają wydmy i lasy nadmorskie w ochronie wybrzeża; zwracanie uwagi na niewłaściwe zachowania (zaśmiecanie, przechodzenie poza wyznaczonymi wejściami, palenie ognisk, niszczenie roślinności wydmowej i elementów zabudowy biotechnicznej wydm – płotki, zatrawienia, wykładania chrustem); informowanie opiekuna - nadzorcy Obchodu Ochrony Wybrzeża o zauważonych zagrożeniach i problemach.

Dzięki wolontariatowi można zyskać wiedzę na temat ochrony wydm i lasów nadmorskich oraz ochrony brzegów morskich, poznać najpiękniejsze odcinki polskiego wybrzeża „od zaplecza”, zdobyć doświadczenie w zakresie komunikacji z szerokim gronem użytkowników plaż i pasa nadbrzeżnego, poznasz specyfikę pracy służb ochrony wybrzeża.

Każdy uczestnik otrzyma na zakończenie zaświadczenie o wolontariacie.

Zgłoszenia należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie pytań można kontaktować się telefonicznie: 58 676 81 61; 603 706 037

O przyjęciu do grona wolontariuszy decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej na temat ochrony wybrzeża: https://www.umgdy.gov.pl/bezpieczenstwo-morskie/ochrona-wybrzeza/

Źródło: Urząd Morski w Gdyni
Fot. Sławomir Lewandowski / PortalMorski.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8818 3.9602
EUR 4.2118 4.2968
CHF 4.2631 4.3493
GBP 4.9342 5.0338

Newsletter