Inne
[AKTUALIZACJA]


Co najmniej 58 osób zginęło w piątek w wypadku przeładowanej łodzi, która zatonęła na rzece Mpoko w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej - podały w sobotę służby ratunkowe.

Wcześniej tego dnia informowano o 15 ofiarach śmiertelnych.

Udało nam się wyłowić 58 ciał. Nie znamy całkowitej liczby osób, które znalazły się pod wodą – oznajmił szef służb ratunkowych Thomas Djimasse, cytowany przez agencję AFP.

Ponad 300 osób płynęło łodzią do wioski Mokele w prefekturze Ombella-Mpoko na pogrzeb swego przywódcy. Pasażerów było znacznie więcej, niż mogło pomieścić się na pokładzie - poinformowały w sobotę lokalne media.

Nieznaną liczbę osób uznaje się za zaginione, a żandarmeria prowadzi poszukiwania w nadziei na odnalezienie kolejnych ciał.

...

Co najmniej 15 osób zginęło w wypadku łodzi, która zatonęła na rzece Mpoko w Bangui, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej.

Łodzią do wioski Mokele w prefekturze Ombella-Mpoko na pogrzeb swego przywódcy płynęło ponad 300 osób. Przepełniona łódź wywróciła się, wciągając do wody dorosłych i dzieci. Jest wielu rannych - poinformowały w sobotę lokalne media.

Nieznaną liczbę osób uznaje się za zaginione, a żandarmeria prowadzi poszukiwania w nadziei na odnalezienie kolejnych ciał

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0598 4.1418
EUR 4.3318 4.4194
CHF 4.5524 4.6444
GBP 5.142 5.2458

Newsletter