Inne

W Świnoujściu od zawsze mówiło się o dwóch inwestycjach do realizacji: tunel i molo. Pierwsza z nich powstała. Druga – molo może powstać, o ile zrobimy to w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego - zapowiada Dorota Konkolewska, kandydatka na prezydenta Świnoujścia.

PAP: Jakie jest pani zdaniem największe wyzwanie, przed którym stoi Świnoujście?

Dorota Konkolewska: W Świnoujściu od zawsze mówiło się o dwóch inwestycjach do realizacji: tunel i molo. Pierwsza z nich powstała. Druga – molo może powstać, o ile zrobimy to w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. W programie wyborczym zawarłam budowę mola. Zrobiłam konsultacje społeczne, angażując środowisko naukowo-architektoniczne w ramach współpracy z jednym z profesorów uczelni, który jest mentorem i recenzentem zebranych opinii mieszkańców.

PAP: Jakie jest pani hasło wyborcze?

D.K.: Świnoujście w naszych sercach.

PAP: Jaka będzie pani pierwsza decyzja po zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Świnoujścia?

D.K.: Jedną z pierwszych decyzji, jaką zamierzam podjąć, jest realizacja przedsięwzięcia w zakresie pomocy dzieciom z SOSW w Świnoujściu. Podopieczni z niepełnosprawnością potrzebują pilnie windy, aby odbywać zajęcia na wyższych kondygnacjach.

PAP: Świnoujście kurort czy wielki port? Jak połączyć wielkie projekty gospodarcze (gazoport, obsługa offshore, terminal kontenerowy itd.) z ochroną przyrody, walorów turystycznych i klimatu uzdrowiska?

D.K.: Świnoujście jest miastem działającym w oparciu o dwie duże branże: turystyka i gospodarka przemysłowa. Z uwagi na położenie geograficzne daje to ogromne możliwości nie kolidowania interesów obu. Atrakcyjne plaże, zasoby przyrodnicze są tak ulokowane, iż pozostają w dyspozycji w miejscach, gdzie port nie ma dużego oddziaływania. Tereny portowe wpisały się w krajobraz prawobrzeżnej części miasta. Mieszkańcy chcieliby, aby w ślad za rozwijającą się gospodarką morską szła ochrona dóbr przyrody, ochrona powietrza i aby dostęp do plaży i zabytków nie był ograniczany.

Dorota Konkolewska jest prezesem zarządu Szpitala Miejskiego w Świnoujściu. W latach 2011-2016 była zastępcą dyrektora w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu, a od listopada 2019 do czerwca 2020 roku - sekretarzem miasta. W tegorocznych wyborach poparcia udzielił jej ustępujący prezydent Janusz Żmurkiewicz, który pełni funkcję od 2002 r. Konkolewska jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji oraz doktoranckie z nauk ekonomicznych. Ukończyła również studia MBA zarządzanie w ochronie zdrowia na Collegium Humanum oraz Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Ankiety PAP przeprowadzone zostały wśród kandydatów na prezydentów wybranych miast. 7 kwietnia w walce o urząd prezydenta Świnoujścia zmierzy się czworo kandydatów: Joanna Agatowska (KWW Joanny Agatowskiej Świnoujście Wspólne Wyspy), Jan Borowski (KWW Jana Borowskiego Zmiana Pokoleniowa), Dorota Konkolewska (KW KO) oraz Paweł Sujka (KWW Pawła Sujki Wybieram Świnoujście). Na pytania PAP nie odpowiedział Paweł Sujka.

Fot. Shutterstock

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9281 4.0075
EUR 4.2235 4.3089
CHF 4.3078 4.3948
GBP 4.9363 5.0361

Newsletter