Inne

Służby ratownicze Portugalii prowadzą w piątek poszukiwania słuchaczki szkoły kadetów, która wraz z siedmioma kolegami została porwana przez wysoką falę w rejonie miejscowości Aver-o-Mar koło miasta Povoa de Varzim, w północnej części kraju. Aktualizacja: zakończono poszukiwania - znaleziono ciało porwanej przez falę młodej kobiety.

Jak poinformowali koordynatorzy akcji ratowniczej, do tragicznego zdarzenia doszło o 4.00 w piątek podczas ćwiczeń wojskowych na plaży Lagoa.

Dotychczas uratowanych zostało siedem osób porwanych przez wysoką falę. Zostały one już przetransportowane do szpitala w Povoa de Varzim z oznakami wychłodzenia organizmu.

Trwają poszukiwania 20-letniej dziewczyny, która została zmyta z plaży przez wysoką falę oceaniczną. W akcji ratunkowej bierze udział śmigłowiec portugalskiej marynarki wojennej.

Z informacji przekazanych mediom przez Krajowy Urząd Morski (AMN - Autoridade Marítima Nacional) wynika, że wszyscy porwani przez falę byli słuchaczami szkoły kadetów działającej w Povoa de Varzim.

Wypadek przy plaży Lagoa to drugie podczas ostatniej doby tragiczne zdarzenie w Portugalii związane ze sztormem na Atlantyku. W czwartek wysoka fala porwała dwóch pracowników portu w Sines, na zachodnim wybrzeżu. Jeden z mężczyzn zmarł. 

Aktualizacja: Jak podał o godz. 17:20 w piątek portugalzki urząd morski Autoridade Marítima Nacional - odnaleziono ciało, poszukiwanej w ramach akcji ratowniczej, 20-letniej dziewczyny zmytej z plaży przez falę oceaniczną. 

Fot.: Safe Communities Portugal 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8874 3.966
EUR 4.2524 4.3384
CHF 4.3964 4.4852
GBP 5.066 5.1684

Newsletter