Inne

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa poinformowała o dwóch interwencjach podjętych w sobotę 12 marca, które dotyczyły ratowania ludzkiego życia. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w linii brzegowej Bałtyku, na wysokości Kołobrzegu. Drugie na Zatoce Gdańskiej w rejonie Górek Zachodnich.

Jak informuję Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w sobotę o godz. 10:12 Państwowa Straż Pożarna z Kołobrzegu poinformowała o osobie, która na wysokości ulicy Plażowej w Sianożętach znajdując się 30-40 m od brzegu w wodzie zaczęła mieć trudności z utrzymywaniem się na powierzchni i zniknęła w toni wodnej.

Do działań zadysponowani zostali ratownicy morscy z Brzegowej Stacji Ratowniczej w Kołobrzegu, którzy po przybyciu na miejsce rozpoczęli poszukiwania. Zaginiony - 35-letni mężczyzna - został odnaleziony przez ratowników o godz. 13:00 bez jakichkolwiek czynności życiowych. W związku z długim pobytem pod wodą odstąpiono od czynności resuscytacyjnych.

Kolejne sobotnie zdarzenie miało miejsce w rejonie gdańskich Górek Zachodnich. O 18:25 do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni wpłynęła informacja z placówki Straży Granicznej w Górkach Zachodnich dotycząca osoby wzywającej pomocy, którą zauważył funkcjonariusz SG będący na obchodzie terenu.

Poszkodowany znajdował się w wodzie w odległości ok. 1 kabla (ok. 185 m) od główek portu. Na pomoc natychmiast wyruszyli ratownicy morscy jednostką Wiatr. Jak się okazało, wzywajacym pomocy był mężczyzna, który na swoim kajaku wypłynął wędkować. Z nieznanych mu przyczyn sprzęt rekreacyjny zaczął przeciekać, w efekcie czego stracił on pływalność i wpadł do wody.

Na szczęście szybko przy poszkodowanym znalazła się załoga statku ratowniczego Wiatr i podebrała mężczyznę zziębniętego na pokład, udzielając mu niezbędnej pierwszej pomocy. Po przypłynięciu do portu wędkarz został przekazany do przybyłego na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

REL Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa
Fot. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0243 4.1057
EUR 4.2863 4.3729
CHF 4.4168 4.506
GBP 5.01 5.1112

Newsletter