Inne

Już w poniedziałek, 6 grudnia o godzinie 16:00 rozbłysną światełka na najwyższej choince w Trójmieście – na masztach najpiękniejszej polskiej fregaty, Daru Młodzieży.

JM Rektor UMG prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. wspólnie z Prezydentem Miasta Gdynia dr. Wojciechem Szczurkiem zapraszają na rozpoczęcie świątecznej iluminacji miasta, którego jednym z najbardziej charakterystycznych symboli jest Dar Młodzieży. Choinka na maszcie żaglowca zabłyśnie dokładnie o godz. 16.00.

Dar Młodzieży to trzymasztowa fregata. Jej dwa najwyższe maszty – grot i fok – mają wysokość 49,5 m, natomiast krojc jest nieco krótszy – jego wysokość wynosi 46,5 m. Świąteczne światełka ozdobią szczyty wszystkich masztów. W najwyższym punkcie osiągną wysokość około 60 metrów od poziomu morza. By powstała ta najwyższa choinka w Trójmieście, potrzeba było pół kilometra sznura i pół tysiąca żarówek!

Tradycja zapalania światełek na Darze Młodzieży zrodziła się podczas Rejsu Niepodległości w 2018 roku. Żaglowiec w grudniu był wówczas u Wybrzeży Stanów Zjednoczonych w Los Angeles.

rel (Uniwersytet Morski w Gdyni)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter