Inne

Przyjmuje się, że aż 1,5 miliarda dolarów zamrożonych jest rokrocznie w nadwyżce składowanych materiałów. To kosztowny problem, z którym boryka się wiele firm, m.in. z branży stoczniowej. Teraz, dzięki platformie ZVROT przedsiębiorcy mogą już nigdy nie ponosić strat finansowych na utylizacji pełnowartościowych produktów.

ZVROT to projekt zespołu czterech kobiet pod wodzą Dominiki Werdeckiej-Latarskiej. Młode Twórczynie ze swoim projektem dostały się do programu Techseed, którego celem jest wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów technologicznych, chcących rozwijać swoje pomysły w Gdańsku. Program już się zakończył, a ZVROT zakwalifikował się do finału.

Ideą inicjatywy ZVROT jest wykorzystywanie już wyprodukowanych materiałów w 100%, przez inne firmy, dzięki czemu można zyskać m.in. dodatkowe miejsce w magazynie, redukcję kosztów na utylizację, zysk ze sprzedaży nieużywanych materiałów, czy ich zakup po korzystniejszej cenie.

Nadwyżka materiałów to bardzo kosztowny problem. Wielokrotnie borykałam się z nim, pracując w branży stoczniowej niemal 10 lat – mówi Dominika Werdecka-Latarska. - Teraz możemy to zagadnienie wspólnie rozwiązać za pośrednictwem webowej platformy ZVROT, w której chcemy połączyć działalność firm z nadwyżką w swoich magazynach, z tymi, które mają na dany materiał zapotrzebowanie.

Dzięki platformie ZVROT przedsiębiorcy już nigdy nie będą ponosić strat finansowych na utylizacji pełnowartościowych produktów. Platforma ma przynieść korzyści dla obu stron. Sprzedający upłynni w ten sposób nadwyżkę i zwolni miejsce w magazynie, a kupujący szybko i w atrakcyjnej cenie otrzyma potrzebne materiały.

Nasz model biznesowy jest prosty. Sprzedający płaci jedyni 3% prowizji od sprzedanej nadwyżki. Dodatkowo chcemy wprowadzić możliwość odpłatnego promowania ofert, a także wejść we współpracę z firmą kurierską. Co prawda na rynku występują już podobne rozwiązania, ale nie są tak wysokorozwinięte pod względem zasięgu i materiałów, jak będzie ZVROT. Ponadto nie chcemy obarczać użytkownika comiesięcznym kosztem – tłumaczy współtwórczyni aplikacji dodając, że na początku przyszłego roku chcą wprowadzić na rynek MVP - to działający produkt z minimum funkcjonalności, pozwalający przetestować rentowność danego przedsięwzięcia na grupie docelowej.

Z problemem nadwyżki materiałów boryka się cały przemysł, nie tylko w Polsce. Tylko w Unii Europejskiej, co roku, blokowanych jest niemal 45 miliardów dolarów.

Chcemy wesprzeć branżę stoczniową w Polsce, bo jak widać, sektor ten ma duży potencjał. Wykorzystując w tym naszą wiedzę, możemy wiele osiągnąć.

Co należy podkreślić, to fakt, że podstawą każdego projektu jest zespół.

W naszym dominuje doświadczenie branżowe, wiedza i wyjątkowe umiejętności techniczne. Powstał on podczas tegorocznej edycji Hackatonu Hack4Girl z innym projektem – mówi Dominika Werdecka-Latarska.

Twórczynie szukają inwestora, aby uruchomić platformę. Jej koszt to około 450 000 zł. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

AL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0243 4.1057
EUR 4.2863 4.3729
CHF 4.4168 4.506
GBP 5.01 5.1112

Newsletter