Inne

VI Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” - 13 i 14 września 2021 r. Politechnika Rzeszowska. Dwa dni dwa dni debat, prelekcji i prezentacji, a także spotkania kuluarowe i biznesowe z udziałem przedstawicieli gospodarki, administracji i nauki.

Członkowie zarządów i menedżerowie największych polskich firm energetycznych, naukowcy z najważniejszych uczelni, eksperci z liczących się ośrodków analitycznych, członkowie rządu i urzędnicy państwowi oraz samorządowcy zainteresowani tematyką energetyki - tak wygląda lista uczestników VI Konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbywa się 13 i 14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej.

24/7Communication jest partnerem VI Konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”.

Transformacja energetyczna to wyzwanie, które staje przed nami wszystkimi, cieszymy się, że komunikacyjnie możemy wesprzeć tak ważne przedsięwzięcie – mówi Radosław Ciszewski, Head of PA w 24/7Communication.

W tym roku wiodącym tematem konferencji jest transformacja energetyczna – mówi dr hab. Mariusz Ruszel, profesor Politechniki Rzeszowskiej i prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. Łukasiewicza, pomysłodawca cyklu konferencji. - Oczywiście to zagadnienie złożone i wieloaspektowe, które będzie się przewijać na różnych panelach. Nasi dyskutanci i prelegenci analizować będą transformację energetyczną z punktu widzenia polityki globalnej, zarządzania publicznego, ekonomii, logistyki ale też z poziomu samorządów najniższego szczebla czy konsumentów indywidualnych. Ważnym zagadnieniem będzie rola energetyki jądrowej w transformacji energetycznej.

Nie zabraknie oczywiście omówienia branżowych innowacji. Mowa jest m.in. o kropkach kwantowych, fotowoltaice IV generacji, nanotechnologii czy technologiach pozyskiwania ciepła ze ścieków czy z odpadów. Bardzo dużo miejsca poświęcone jest zastosowaniom wodoru w energetyce. To kwestia budząca zainteresowanie biznesu i współpracującej z biznesem nauki, a także rządzących. Świadczą o tym zawarte w kilku regionach Polski porozumienia w sprawie rozwoju Dolin Wodorowych.

To, co odróżnia tegoroczną konferencję od poprzednich edycji, to pozyskanie jako partnera Pionu Dyplomacji Publicznej NATO.

Rzeszowska konferencja zawsze cechowała się wysokim poziomem merytorycznym i szerokim doborem kompetentnych gości - mówi prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej. - W tym roku jednak poziom zostanie podniesiony właśnie dzięki partnerstwu z Pionem Dyplomacji Publicznej NATO.

Współpraca ze strukturami Sojuszu Północnoatlantyckiego poszerzy pole dyskusji o takie wątki, jak bezpieczeństwo energetyczne państw wschodniej flanki NATO czy też zabezpieczenie infrastruktury energetycznej na Bałtyku. Wszystko to w kontekście polityki Federacji Rosyjskiej.

Swój udział potwierdzili David van Weel, asystent sekretarza generalnego NATO ds. nadchodzących wyzwań, członkowie polskiego rządu m.in. minister Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. krytycznej infrastruktury energetycznej; wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński czy wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Ważnym gościem konferencji jest Theodor J. Garrish ze Stanów Zjednoczonych, który przez wiele lat pracował w administracji rządowej u różnych prezydentów, a także był menedżerem w działających globalnie amerykańskich firmach z sektora energetycznego.

Panelistami są przedstawiciele czołowych ośrodków naukowych i analitycznych, w tym także naukowcy z zagranicy: Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Niemiec, Turcji, Finlandii. Zwraca uwagę fakt, że bardzo wielu ekspertów i naukowców łączy doświadczenie zawodowe z nauki, biznesu, administracji i dyplomacji czy wojska.

O planach państwowych i prywatnych firm z sektora energetycznego mówią członkowie ich zarządów i dyrektorzy działów. Kilka firm zaprezentuje swoją ofertę na stoiskach rozstawionych w holu Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas konferencji po raz czwarty przyznana zostanie Nagroda im. Ignacego Łukasiewicza w kategorii „Bezpieczeństwo energetyczne”. Kolejnym wydarzeniem będzie ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Nagrodzeni uczestnicy konkursu zaprezentują swoje projekty, co pozwoli szerzej spopularyzować najlepsze pomysły na udział samorządów w transformacji energetycznej. #KonkursJST

Konferencja jest na żywo transmitowana w Internecie. W takiej formie będzie można także zadawać pytania.

TRANSMISJA NA ŻYWO

rel (24/7Communication Sp. z o.o.)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter