Inne

Wieloletni prorektor ds. morskich i profesor naszej Uczelni, ostatnio dyrektor Centrum Międzynarodowej Promocji Technologii i Edukacji Morskiej UMG, dr hab. inż. kpt. ż.w. Henryk Śniegocki został prezesem spółki Polski Rejestr Statków SA, jednej z najstarszych instytucji morskich w naszym kraju.

Profesor Śniegocki jest absolwentem Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej z 1977 roku. Od tego też roku związany jest etatową pracą z uczelnią (z przerwami na pływanie we flocie). Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery na statkach szkoleniowych - od instruktora i oficera Daru Pomorza, poprzez funkcje oficerskie na statkach Horyzont, Zenit, Horyzont II, aż po stanowisko komendanta fregaty Dar Młodzieży.

Od 1990 roku kapitan żeglugi wielkiej, pływał w PLO, PŻM oraz u zagranicznych armatorów. Nauczyciel akademicki - od stanowiska starszego wykładowcy po profesora nadzwyczajnego. Przez wiele lat pełnił funkcję prorektora ds. morskich oraz prezesa uczelnianej spółki Studium Doskonalenia Kadr. Aktywny w pracy dydaktycznej oraz międzynarodowej współpracy naukowo-dydaktycznej i eksperckiej.

Ma także w zawodowym dorobku pracę w administracji morskiej oraz udział w wielu znaczących projektach m.in. związanych z utworzeniem Systemu Kontroli Ruchu Statków (VTS) Zatoki Gdańskiej, zarządzania bezpieczeństwem na obszarze Zatoki Pomorskiej, badaniach symulacyjnych toru podejściowego oraz cumowania statku klasy Triple E w DCT Gdańsk, bazy promowej w porcie Gdynia czy budowy portu związanego z kanałem żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną.

Tematyka bezpieczeństwa żeglugi dominująca w dotychczasowej pracy badawczej Henryka Śniegockiego oraz praktyka zdobyta na morzu oraz w eksploatacji statków to istotny zawodowy kapitał nowego prezesa PRS.

rel (Uniwersytet Morski w Gdyni)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter