Inne

Głównymi tematami I FORUM MORSKIEGO, którego finał odbędzie się 10 i 11 czerwca, będą: morska energetyka wiatrowa, perspektywy na przyszłość polskiej gospodarki morskiej i odbudowa przemysłu stoczniowego. Podczas wieczornej gali zostaną wręczone nagrody - "Statek Roku" i "Żagiel Radia Gdańsk".

I FORUM MORSKIE Radia Gdańsk rozpoczęło się już pod koniec kwietnia br. Dziennikarze wraz z zaproszonymi gośćmi zajmowali się m.in. morską energetyką wiatrową, funkcjonowaniem portów morskich w pandemii, czy nowoczesnymi technologiami stoczniowymi.

- Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Można powiedzieć, że morze to jedna z naszych tematycznych specjalizacji. Jak mówi spot Radia Gdańsk, "nosimy morze w naszych sercach". Postanowiliśmy wykorzystać tę specjalizację i zaprosić do wspólnej debaty na tematy morskie decydentów, przedstawicieli pracodawców i pracowników z branży morskiej, ekspertów i naukowców – wyjaśnia Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję FORUM MORSKIEGO, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat – deklaruje szef gdańskiej rozgłośni Polskiego Radia.

Podczas finału wydarzenia dziś o godz. 19.00 zostaną wręczone dwie statuetki. Nagrodę „Statek Roku” przyznają redakcje mieszczące się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które systematycznie zajmują się tematyką morską. Natomiast nagrodę organizatora „Żagiel Radia Gdańsk” otrzyma osoba, organizacja lub podmiot związany z gospodarką morską.

Nagroda „Statek Roku” przyznawana jest wspólnie przez 13 mediów. Poza trzema publicznymi rozgłośniami udział w inicjatywie biorą jeszcze: dwa ośrodki regionalne TVP (gdański i szczeciński), gazety regionalne Polska Press Grupy z siedzibą w Gdańsku i Szczecinie („Dziennik Bałtycki”, „Głos Szczeciński”), „Gazeta Gdańska”, oraz media branżowe: wydawca dwutygodnika „Namiary na Morze i Handel”, wydawca Baltic Transport Journal, PortalMorski.pl, Gospodarkamorska.pl oraz Portalstoczniowy.pl.

- Chcemy wesprzeć polskie stocznie, pokazać co się w nich dzieje dobrego. Bardzo się cieszę, że zarówno organizacje branżowe, jak też inne media włączyły się w naszą inicjatywę. To nagroda od środowiska medialnego. Otrzyma ją stocznia, w której statek wybudowano – tak pomysł nagrody tłumaczy Adam Chmielecki.

Jeszcze przez dwa dni w ramach I FORUM MORSKIEGO Radia Gdańsk odbędzie się cykl finałowych debat.

Szczegółowy program poniżej oraz na: Forum Morskie Radia Gdańsk

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter