Inne

Ruszyły konsultacje społeczne w ramach planów gospodarowania wodami wraz z planami zarządzania ryzykiem powodziowym – poinformował wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

O rozpoczęciu konsultacji społecznych poinformowano we wtorek na spotkaniu poświęconym aktualizowanym planom gospodarowania wodami oraz planom zarządzania ryzykiem powodziowym.

Wody Polskie przygotowały rozwiązania, które mają na celu przede wszystkim połączenie wszystkich aspektów w zakresie zarządzania wodą, a więc działania przeciwpowodziowego i przeciwsuszowego również w ramach całej koncepcji realizacji dróg wodnych – powiedział Gróbarczyk. Jak dodał, wszystko to jest oparte o plany zarządzania ryzykiem powodziowym.

Rok temu mówiliśmy o ogromnych negatywnych skutkach wynikających z tytułu suszy – kontynuował Gróbarczyk. - W tym roku sytuacja diametralnie się zmieniła; mamy duży problem jeśli chodzi o lokalne podtopienia. (…) Rozwiązania, które są i będą przygotowywane muszą elastycznie reagować na sytuację zagrożenia, jaka następuje w naszym kraju. Z drugiej strony dziś odstąpienie od polityki suszowej byłoby ogromnym błędem, bo nie jest wykluczone, że druga część roku będzie związana z koniecznością przeciwdziałania suszy – dodał wiceminister.

Gróbarczyk poinformował także, że konsultacje społeczne w zakresie planów zarządzania ryzykiem powodziowym potrwają do 22 września br.

Jeśli idzie o kwestie przeciwpowodziowe nasz region właściwie dotykany jest w mniejszym stopniu tymi powodziami, które są spektakularne czasami z punktu widzenia mediów – powiedział z kolei dyrektor Wód Polskich w Szczecinie Marek Duklanowski.

Jak kontynuował, "te powodzie związane z deszczami nawalnymi zwłaszcza na obszarach górskich. Gdy fala powodziowa dochodzi do regionu Dolnej Odry, to ona jest bardzo spłaszczona, jest niewysoka, owszem wydłużona w czasie i powodująca naprawdę już nieduże skutki. Dla nas zawsze tym większym problem jest niebezpieczeństwo powodzi zatorowej" – powiedział Duklanowski.

autor: Kacper Reszczyński

0 w pierwszym dniu
bog stworzyl niebo, ziemie, swiatlo i ministerstwo infrastruktury!!
11 maj 2021 : 14:03 Chopek Roztropek | Zgłoś
0 i nie ostanim
i w dowód miłości dał nam życzliwy "żąd" z Jarkiem odnowicielem i Taduszem Toruńskim ... poprostu bursztynowo... pozdrawiam i żyzcę milego slonecznego dnia .
12 maj 2021 : 07:59 janko nie muzykant | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter