Inne

W sobotę, 1 maja przy Twierdzy Wisłoujście na Nabrzeżu Barkowym otwarto Szkołę Rzemiosł Tradycyjnych. Pierwszym obiektem, na którym uczestnicy regularnych zajęć będą mogli poszerzać wiedzę i umiejętności w zakresie prac szkutniczych jest Incentive.

Jak piszą na swoim Facebooku organizatorzy, „pogoda na majówkę postanowiła, że nie będzie nas rozpieszczać. Pomimo deszczu i raczej jesiennej temperatury znaleźli się chętni do pierwszych prac przy kadłubie. „Dzień otwarty” Szkoły zebrał śmiałków do obdrapywania starej farby i mułu z lewej burty kutra”.

Fragment wyczyszczonego kadłuba został pomalowany pomarańczową farbą olejną. Jak czytamy, „taki zabieg ma na celu „uszczelnienie” drewna do czasu dalszej obróbki. Dzięki temu zapobiegamy wysychaniu poszczególnych elementów, a także ograniczamy powierzchnię atrakcyjną dla glonów (większość glonów niszczących drewno jest słodkowodna, przez co planki narażone na opady deszczu są zdecydowanie bardziej zagrożone wzrostem glonów podczas postoju na brzegu, niż w trakcie pływania po morzu)."

Szkoła Rzemiosł Tradycyjnych powstała z inicjatywy Fundacji Dziedzictwa Morskiego.

Więcej w najnowszym, 30. numerze miesięcznika POLSKA NA MORZU dostępnym w punktach Empik i Salonikach Prasowych w centrach handlowych i na dworcach. Miesięcznik można również czytać i prenumerować w wersji cyfrowej na urządzeniach mobilnych, działających pod systemami Android oraz OS. Zamów prenumeratę na www.polskanamorzu.pl

AL, z mediów

Fot.: Szkoła Rzemiosł Tradycyjnych / Incentive / Facebook

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter