Inne

Urząd Morski w Gdyni poszukuje wolontariuszy do współpracy w zakresie edukowania społeczeństwa w zakresie ochrony wydm i lasów nadmorskich.

Celem wolontariatu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony wydm i lasów nadmorskich, poprzez informowanie i propagowanie właściwego zachowania w obszarze nadmorskim i pasie technicznym podległym Urzędowi Morskiemu w Gdyni.

Wolontariusze, po odbyciu szkolenia, będą mieli za zadanie informować turystów o potrzebie ochrony wydm nadmorskich, roli, jaką spełniają wydmy i lasy nadmorskie w procesie ochrony brzegów, zwracać uwagę na niewłaściwe zachowania (zaśmiecanie, przechodzenie poza wyznaczonymi wejściami, palenie ognisk, niszczenie roślinności wydmowej i elementów zabudowy biotechnicznej wydm – płotki, zatrawienia, wykładania chrustem), a także informować bezpośrednio nadzorującego pracownika (nadzorcę OOW) o zauważonych zagrożeniach i problemach.

Jeżeli jesteś osobą kochającą polskie morze i jego wybrzeże, odpowiedzialną, komunikatywną, energiczną, dysponującą wolnym czasem i pełnoletnią, zgłoś się! Urząd Morski w Gdyni czeka na kandydatów do 21 maja br. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O przyjęciu do grona wolontariuszy decyduje kolejność zgłoszeń.

Odpowiedzi na pytania związane z wolontariatem można uzyskać pod nr telefonów: 58 676 81 61; 603 706 037

Czas trwania wolontariatu: 1 czerwca - 31 sierpnia 2021 roku

Miejsce: Pas techniczny (plaża, wydmy, las) od Karwi do Łeby i od Rowów do Ustki (mapka poniżej)

Czas pracy w obszarze pasa technicznego w grupach dwuosobowych:

• w okresie 1-30.06 weekendy (sobota -niedziela), w godz. 10.00-18.00,
• w okresie 1.07-31.08 codziennie, w godz. 10.00-18.00.

AL, rel (Urząd Morski w Gdyni)

1 1 1 1

Newsletter