Inne

Na należącej do Vanuatu wyspie Efate na Oceanie Spokojnym znaleziono zwłoki filipińskiego marynarza, wyrzucone na brzeg przez morze. W ciele wykryto koronawirusa, a władze zakazały opuszczania wyspy przez trzy dni – podały we wtorek australijskie media.

Zwłoki odnaleziono 11 kwietnia na plaży Pango w pobliżu stolicy kraju, Port Vila. W ramach dochodzenia władze Vanuatu zatrzymały pływający pod brytyjską banderą tankowiec – informowała wcześniej nowozelandzka rozgłośnia RNZ.

Media określają zmarłego jako filipińskiego rybaka, ale jednocześnie sugerują, że był on członkiem załogi tankowca. Według CNN w ubiegłym tygodniu statek wypłynął z Port Vila, ale kazano mu zawrócić, gdy zgłosił zaginięcie jednego z marynarzy.

Nie jest jasne, czy znaleziony na plaży mężczyzna zmarł na Covid-19.

Po wykryciu koronawirusa w ciele marynarza premier Vanuatu Bob Loughman ogłosił zakaz wyjazdu z wyspy Efate przez trzy dni, podczas gdy prowadzone będzie dochodzenie epidemiologiczne. Zaapelował do mieszkańców o dobrowolne poddawanie się testom.

Szef służb medycznych Russell Tamata potwierdził, że 16 osób umieszczono na kwarantannie w hotelu. Większość z nich to policjanci, którzy przybyli na miejsce, gdy zgłoszono znalezienie ciała.

Na Vanuatu potwierdzono jak dotąd trzy zakażenia koronawirusem, przy czym wszystkie wykryto wśród osób przybywających do tego kraju z zagranicy. Pierwszą infekcję odnotowano w listopadzie 2020 roku, a kolejne dwie w marcu br. - przekazały media, cytując dane Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Andrzej Borowiak

0 Takie pytanie do kolegów z zawodu
Zrobiłem sobie dłuższą przerwę w pływaniu a chciał bym jak najszybciej wyjechać na kontrakt.
Jak wygląda teraz sytuacja z zamustrowaniem podczas epidemii covida ?
1. Czy agencje mustrujące naciskają na zaszczepienie się przeciwko covidowi ?
2 . Czy osoba która przeszła covida i ma nabyte przeciwciała i posiada test igg da mu to przepustką na szybsze zamustrowanie oraz na bezproblemową odprawę na lotniskach ?
3. Czy test igg jest w jakiś sposób honorowany ?
4. Czy aktualnie są problemy z zamustrowaniem ? .
Prosił bym o parę słów w tym temacie .
20 kwiecień 2021 : 18:21 2/E Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 w celu zamusztrowania
musisz kupic musztardę
20 kwiecień 2021 : 19:24 Krzychu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter