Inne

Kartka pocztowa od starszego radiooperatora Titanica, wysłana kilka tygodni przed zatonięciem liniowca w 1912 roku, została wystawiona na aukcję. Oczekuje się, osiągnie cenę około 15 tys. dolarów - poinformował dom aukcyjny RR Auction z Bostonu.

Kartkę ze zdjęciem Titanica Phillips wysłał w marcu 1912 roku do swojej siostry Elsie Phillips.

"Bardzo zajęty pracą do późna. Mam nadzieję, że wyruszę w poniedziałek i dotrę do Soton (Southampton, skąd Titanic wypłynął w dziewiczy rejs - PAP) w środę po południu. Mam nadzieję, że u Ciebie w porządku. Dostałem wczoraj wiadomość od Ethel" - napisał Phillips. Na pocztówce widoczny jest stempel z Belfastu, gdzie zbudowano Titanica.

Transatlantyk zatonął we wczesnych godzinach porannych 15 kwietnia 1912 roku.

Phillips, który na pokładzie Titanica skończył 25 lat, po zderzeniu liniowca z górą lodową pozostał na swoim stanowisku i wysyłał wezwania o pomoc do innych statków w okolicy. Przeżył zatonięcie Titanica, ale zmarł z zimna na przewróconej łodzi ratunkowej.

Dom aukcyjny poinformował, że pocztówka jest sprzedawana przez spadkobierców Very i Johna Gillespie, wieloletnich członków Titanic Historical Society z siedzibą w Massachusetts. Oczekuje się, że osiągnie cenę około 15 tys. dolarów na aukcji, która zakończy się w środę, w przededniu rocznicy tragedii. 

Pocztówka wystawiona na aukcję
Pocztówka wystawiona na aukcję
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter