Inne

Kulminacja przemieszczającego się wezbrania roztopowego na dolnej Wiśle w najbliższych godzinach znajdzie się u samego ujścia Wisły do Zatoki Gdańskiej - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według prognozy IMGW, w tym tygodniu na dolnej Wiśle po Chełmno prognozowane jest opadnie stanów wody w strefie wody wysokiej.

Początkowo przy jeszcze przekroczonym stanie ostrzegawczym w Chełmnie - zaznaczają synoptycy.

IMGW wskazuje również, że na odcinku od Gdańska Przegaliny do ujścia zarejestrowano wzrosty poziomów wody. "Stany ostrzegawcze przekroczone są w profilach wodowskazowych: Tczew, Gdańska Głowa, Gdańsk Przegalina oraz Gdańsk Świbno" - podano.

Kulminacja przemieszczającego się wezbrania roztopowego na dolnej Wiśle w najbliższych godzinach znajdzie się u samego ujścia Wisły do Zatoki Gdańskiej. Od Tczewa po Gdańsk wezbranie przemieszczać się będzie przy przekroczonych stanach ostrzegawczych - przekazuje IMGW.

IMGW prognozuje także, że w kolejnych dniach spadki poniżej stanów ostrzegawczych i stabilizację.

Prognozowany silny wiatr na Wybrzeżu, głównie z sektorów zachodnich i północno zachodnich w ciągu najbliższej doby nie powinien powodować znaczących utrudnień w odpływie wody z Wisły do morza - dodaje Instytut.

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter