Inne

Studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zmustrują w Antwerpii i wrócą do Gdyni autokarami. Ich miejsce zajmą studenci Hogere Zeevarschool Antwerp - uczelni, która od 2008 roku regularnie korzysta z Daru Młodzieży dla odbycia miesięcznych rejsów praktykanckich. Tym razem wykorzystają także Horyzonta II. Oba statki ze studentami belgijskiej uczelni podczas praktyki zawiną także do Kadyksu i wrócą do Antwerpii 16 kwietnia.

Do Gdyni oba statki przyprowadzą w ramach praktyk uczniowie średnich szkół morskich ze Szczecina, Świnoujścia, Kędzierzyna-Koźle (Dar Młodzieży) i Gdańska (Horyzont II).

W dalszej części sezonu na Darze Młodzieży praktyki odbędą kolejne grupy studentów Wydziałów Nawigacyjnego i Mechanicznego UMG oraz grupa uczniów z Kędzierzyna-Koźla. W planach są zawinięcia do Kłajpedy, Turku, Tallina, Mariehamn, Szczecina, Rostocku, Bremerhaven, La Coruny, Lizbony i Kadyksu.

Horyzont II (zbudowany w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA) dwukrotnie wyruszy, z polarnikami i studentami Wydziału Elektrycznego UMG, w tradycyjną arktyczną podróż na Polską Stację Polarną Hornsund na Spitsbergenie.

Planowane zakończenie sezonu praktyk morskich na Horyzoncie II - 16 września, Darze Młodzieży - 10 października b.r.

Harmonogramy praktyk morskich

rel (Uniwersytet Morski w Gdyni)

1 1 1 1

Newsletter