Inne

Nowy Rok 2021 Służba SAR rozpoczęła akcją ratowniczą. Miała ona miejsce wczesnym popołudniem na wysokości Kuźnicy na Półwyspie Helskim od strony M. Bałtyckiego. Statek Służby SAR Bryza i Brzegowa Stacja Ratownicza we Władysławowie podjęli dwie osoby w stanie hipotermii z przewroconej łodzi wędkarskiej.

O godz. 13.48 Służba SAR (Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa - MSPiR) otrzymała zgłoszenie od cyspozytora nr ratunkowego 112 o dwóch osobach - mężczyźnie i kobiecie, znajdujących się na 3-metrowej łodzi zmierzającej w głąb Morza Bałtyckiego.

Łódka ta wywróciła się w odległości ok. 500 m od brzegu, a parze udało się wejść na nią z powrotem. W trakcie całej tej nieszczęśliwej sytuacji stracili oni jednak jedyne wiosła jakie posiadali.

Przemoknięci i zmarznięci poszkodowani wezwali pomoc przy użyciu telefonu komórkowego kobiety.

Inspektorzy operacyjni MSPiR zadysponowali na ratunek Brzegową Stację Ratowniczą z Władysławowa oraz statek ratowniczy Bryza. Ratownicy morscy po dotarciu na miejsce podebrali poszkodowanych na pokład i czym prędzej wrócili z nimi do władysławowskiego portu. Na nabrzeża zostały wezwane dwa zespoły ratownictwa medycznego, które udzieliły parze niezbędnej pomocy.

W trakcie badań okazało się, że oboje poszkodowani są w głębokiej hipotermii - temp. mężczyzny wynosiła 34° C. Oboje zostali zabrani przez zespoły ratownictwa medycznego celem dalszej hospitalizacji.

Ratownicy morscy po zakończonych działaniach odnowili gotowość.

rel (MSPiR)

Pierwsza w 2021 roku akcja ratownicza polskiej Służby SAR zakończona powodzeniem
Pierwsza w 2021 roku akcja ratownicza polskiej Służby SAR zakończona powodzeniem
Pierwsza w 2021 roku akcja ratownicza polskiej Służby SAR zakończona powodzeniem
Pierwsza w 2021 roku akcja ratownicza polskiej Służby SAR zakończona powodzeniem
Pierwsza w 2021 roku akcja ratownicza polskiej Służby SAR zakończona powodzeniem
Pierwsza w 2021 roku akcja ratownicza polskiej Służby SAR zakończona powodzeniemPierwsza w 2021 roku akcja ratownicza polskiej Służby SAR zakończona powodzeniemPierwsza w 2021 roku akcja ratownicza polskiej Służby SAR zakończona powodzeniemPierwsza w 2021 roku akcja ratownicza polskiej Służby SAR zakończona powodzeniemPierwsza w 2021 roku akcja ratownicza polskiej Służby SAR zakończona powodzeniem
+16 Brawo
Brawo chłopaki tak bardzo jesteśmy wdzięczni że istniejecie ... Tylko niech to państwo otworzy oczy i odpowiednio z szacunkiem traktuje was ..... I podniesienie pensje o 100procent
01 styczeń 2021 : 23:02 Człowiek morza Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Lol
To samobójcy którzy się rozmyślili?
02 styczeń 2021 : 00:26 Malgus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 WSTYD
To chory kraj , Ci ludzie ratują ludzi narażając własne życie za miskę ryżu , Panowie decydenci ! WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!
02 styczeń 2021 : 09:36 Marynarz Marynarski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Masakra
Ciekaw jestem co robili tym kawałkiem drewna na morzu
02 styczeń 2021 : 11:14 Zenek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Kosmos
Wszystko rozumiem! Sam kocham wodę, żegluję ale na takiej krypie a właściwie ogryzku, to bym w porcie bal się stanąć.. A co dopiero na morze! Ludzie gdzie wasza wyobraźnia! Brak słów!
02 styczeń 2021 : 15:19 MAKUMBA Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter