Inne

Dotychczasowy prezes Lotosu Paweł Majewski został we wtorek wybrany przez Radę Nadzorczą PGNiG na prezesa zarządu - poinformowała we wtorek spółka.

Majewski dotychczas był prezesem Grupy Lotos. Zajmował to stanowisko od 3 lutego 2020 r. Rada Nadzorcza PGNiG powołała go, na prezesa VI kadencji zarzadu spóki, kończącej się 10 stycznia 2023 r. Poprzedni prezes PGNiG, Jerzy Kwieciński złożył rezygnację z dniem 22 października 2020 r.

Paweł Majewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration (MBA) na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.
Jest to manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami kapitałowymi, w tym także z udziałem Skarbu Państwa. Pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Lotos SA, wiceprezesa zarządu Huty Stalowa Wola SA, członka zarządu w DO & CO Poland Sp. z o.o. oraz prezesa zarządu Airport Cleaning Service Sp. z o.o. Posiada również długoletnie doświadczenie zawodowe na kierowniczych stanowiskach m.in. w Petrolot Sp. z o.o. (obecnie Orlen Aviation Sp. z o.o.), a także jako dyrektor Pionu Zarządzania Marżą Zmienną i Produkcją w PGNiG Termika SA. Jest członkiem rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości SA. Ponadto, zasiadał w radach nadzorczych m.in.: ZEM Łabędy Sp. z o.o., Jelcz Sp. z o.o. oraz Lotniczy Catering Service Sp. z o.o.

PAP; rel (PGNiG)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9089 3.9879
EUR 4.2408 4.3264
CHF 4.3848 4.4734
GBP 5.047 5.149

Newsletter