Inne

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk wyraził opinię, że w związku z zanieczyszczeniem Zatoki Gdańskiej ściekami z Warszawy, Polska może się liczyć z interwencją ze strony Danii lub Szwecji.

Do awarii rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni “Czajka” doszło w sobotę. W efekcie jest prowadzony tam awaryjny zrzut ścieków do Wisły.

Szef resortu gospodarki morskiej przypomniał w środę w TVP Info, że już niedługo fala nieczystości płynąca Wisłą z Warszawy trafi do Bałtyku.

Skażenie wód w Zatoce Gdańskiej będzie znacznie mniejsze niż w Wiśle, ale za chwilę będziemy mieli ingerencję ze strony szwedzkiej czy duńskiej, jeżeli chodzi o zanieczyszczenie Morza Bałtyckiego i eutrofizację Bałtyku – powiedział Gróbarczyk. Wyjaśnił, że proces ten jest największym problemem dotyczącym Morza Bałtyckiego. W jego wyniku spadają m.in. zasoby dorsza.

W ocenie Gróbarczyka, zanieczyszczenie Bałtyku ściekami z Warszawy może przełożyć się na problemy "w kontekście wszelkich negocjacji unijnych, bo okaże się znowu, że to Polacy są wszystkiemu winni". "To na pewno nie służy polityce odbudowy rybołówstwa" – dodał.

Szef resortu gospodarki morskiej przypomniał, że w wyniku ubiegłorocznej awarii systemu przesyłowego do "Czajki" do Wisły wpływało od ok. 2 do 4 metrów sześciennych ścieków na sekundę. "Teraz w okresach szczytowych mieliśmy nawet około 20 metrów sześciennych na sekundę (…). Obecnie jest na poziomie ok. 8 metrów sześciennych na sekundę" – poinformował.

wnk/ je/

-11 logika....
Przecież wy (Grobarczyk i spółka) traktujecie Warszawę jako obce terytorium, karząc miastu Wa-wa płacić za pomoc w ratowaniu przez polskie wojsko i jeszcze szczujecie na to polaków i obce państwa.
02 wrzesień 2020 : 17:00 xyz | Zgłoś
-9 logika..
Bardzo dobrze ujęte..:D
02 wrzesień 2020 : 17:49 Jankoo | Zgłoś
+4 czaskowianka +
Niech Warszawa płaci za swoją niekompetencję i zaniedbanie własnych obowiązków. Czemu cały kraj ma się do tego dokładać?
02 wrzesień 2020 : 23:32 waw | Zgłoś
+3 sprawa śmierdzi niekompetencją
jak można zrobić inspekcję rur, skoro są one zalane betonem?
Jak to mówił klasyk: sprawa jest boleśnie prosta. Spadł deszcz, zwiększyła się ilość ścieków i linia przesyłowa po raz kolejny okazała się za mała.
03 wrzesień 2020 : 07:47 xyz | Zgłoś
+5 Standard warsiawski
Strzeżmy się w Najjaśniejszej takiego standardu realizacji tak poważnych inwestycji , jaki mamy w przypadku warsiawskiego tunelu z rurami kanalizacji ścieków sanitarnych . Okropne !!
03 wrzesień 2020 : 09:19 Stoczniowiec | Zgłoś
+3 logicznie to...
Brawooo !! POpatrzcie ludzie ..... xyx i Jankoo to potrafią nawet i na odchodach zarobić ze nie wspomnę o niekompetencji .A co ...niech się wszyscy zrzucą na ich potrzeby. Te kilkanaście lat rządzenia dobrze wam kręgosłup i dłonie w odpowiednią stronę wygięło :D
Jorge .... sorry ..Tobie juz żadna terapia nie pomoże. Pozostaje jedynie rezerwat wraz z stadem
03 wrzesień 2020 : 10:32 kaszub | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter